LIFE

Як зробити слайм/лізун

Слайм або Лізун — це іграшка-антистрес, що представляє собою пластичну масу, що добре тягнеться і зберігає свою єдність. Його приємно м’яти в руках, з ним люблять гратися діти (та й дорослі). Спочатку слайм (Slime) придумала і випустила компанія Mattel ( це було ще в 1976 році). З тих пір іграшка випускається багатьма фірмами, але слово «слайм» стало загальним. Зараз лізуни можна зробити дома самостійно. Тим більше, як з’ясувалося, це досить нескладно.

На сьогодні рецептів слаймів безліч. Майстри продають їх на Etsy, а деякі YouTube-канали навіть цілком присвячені процесу виготовлення слаймів… Зроблені за різними рецептами, вони виходять теж різними: рідшими або щільнішими, повітряними або близькими до желе. У слайми додають барвники, різноманітні блискітки і так далі — так вони виходять ще цікавішими.

Ми зібрали для вас кілька нескладних рецептів слайма/лізуна. Але спочатку з’ясуємо який клей підходить для цього найкраще.
По суті, для того, щоб зробити пластичну, м’яку масу, що добре тягнеться і не прилипає до рук, досить двох інгредієнтів — клей (найчастіше ПВА) і згущувач (найпростіше взяти розчин в гліцерині тетрабората натрію, він продається в аптеках і коштує недорого).

Також для виготовлення лізунів підходить прозорий канцелярський клей. Якщо брати ПВА, слайм зазвичай виходить непрозорим, а з канцелярським клеєм — навпаки.

КЛАСИЧНИЙ РЕЦЕПТ СЛАЙМУ

ВАМ ПОТРІБНІ:
— клей ПВА;
— тетраборат натрію;
— зручнаємність і ложка чи паличка для змішування;
— барвник та інші елементи декору.

ПОСЛІДОВНІСТЬ РОБОТИ:
Налийте в ємність клей. Можна додати краплю барвника, перемішайте. Далі потроху додавайте тетраборат натрію і перемішуйте, поки суміш не досягне потрібної консистенції.

ЛІЗУН З ЗУБНОЇ ПАСТИ І ГЕЛЕМ ДЛЯ ГОЛІННЯ

Маcа виходить повітряна, об’ємна і пишна.
ВАМ ПОТРІБНО:
— силікатний клей близько 90 мл;
— барвник (рідкий харчовий);
— зубна паста (близько чайної ложки);
— гель для гоління (2 чайні ложки);
— розчин в гліцерині тетрабората натрію (продається в аптеках) — близько чайної ложки;
— ємність і ложка для змішування.

ПОСЛІДОВНІСТЬ РОБОТИ:
У чисту ємність додавайте по одному інгредієнти в тій послідовності, в якій вони вказані в переліку вище, кожен раз добре все перемішати. Останнім додайте тетраборат натрію, і краще не відразу, а потроху, перемішуючи ретельно. Ви зрозумієте, що цієї речовини достатньо, коли ваш слайм буде відлипати від стінок посуду. На завершення, вийміть слайм з посуду і добре попрацюйте руками, вимішуючи його як тісто.

ЯК ЗРОБИТИ ПРОЗОРИЙ СЛАЙМ

Зазвичай прозорий лизун робиться з прозорого ж силікатного клею. Якщо ви хочете, щоб слайм був більш рідким, на першому етапі клей треба додатково розбавити водою. Але можна і не розбавляти — слайм вийде більш пружним, як в наведеному нижче варіанті. У цьому прикладі в якості згущувача використовується боракс, це той же тетраборат натрію, але в сухому вигляді, перед роботою його треба розбавити водою (1 столова ложка порошку на 50 мл води). Але можна з тим же успіхом скористатися і звичайним розчином тетраборату натрію.

ПОТРІБНІ:
— силікатний клей;
— розчин тетраборату натрію;
— ємність і паличка для перемішування;
— за бажанням дрібні блискітки (потрібні саме невеликі, інакше гратися з лізуном буде не зручно, його структура буде порушуватися) і барвник.

ПОСЛІДОВНІСТЬ РОБОТИ:
Спочатку наливаємо в ємність силікатний клей. Якщо потрібен рідкий слайм — додати воду і перемішати. Потім потроху тетраборат натрію, поки маса не придбає потрібну консистенцію. Вимішайте в ємності, а потім руками. Тепер можна переходити до барвника. Післі цього лизун треба повернути в контейнер і, посипавши блискітками і прикривши кришкою, залишити на 2-3 дні. З слайму вийдуть всі бульбашки повітря і він стане ідеально прозорим!

ЛІЗУН З ШАМПУНЮ І ПОВІТРЯНОГО ПЛАСТИЛІНУ

На відміну від попереднього варіанту, цей лізун більш довговічний. Якщо ви будете зберігати його в закритій ємності або в плівці, він майже не висихає і довго зберігає всі свої властивості.

ПОТРІБНІ:
— шампунь, гель для душу, рідке мило (1,5-2 ч. ложка);
— повітряний пластилін (продається в магазинах іграшок) — 1 пакетик.

ПОСЛІДОВНІСТЬ РОБОТИ:
Повітряний пластилін сам по собі дуже пластичний, але, змішаний з шампунем, отримує нові властивості. Його можна буде розмазувати по поверхні і потім легко збирати, розтягувати, м’яти і таке інше. Отже, розплющуємо пластилін в коржик, в середину додаємо трохи гелю/шампуню і перемішуємо прямо в руках. Додавайте поки не отримаєте потрібну вам консистенцію маси.