Красота и здоровье

Як правильно доглядати за пензликами для макіяжу

Маючи в своєму б’юті-арсеналі кілька пензлей для макіяжу, ви легко можете домогтися бездоганного образу, не вдаючись до допомоги візажиста. Однак, щоб на шкірі не з’явилися небажані запалення, пензлі необхідно регулярно мити, так як в них дуже люблять розмножуватися бактерії. З іншого боку, якщо ви будете мити пензлики неправильно, то ризикуєте їх зіпсувати.

Топ-візажист і засновниця марки Lazy Perfection, що виробляє пензлі для макіяжу преміум класу, Дженні Патинкин, розповіла як правильно доглядати за пензликами, щоб вони прослужили довго, виглядали як нові, а нанесення макіяжу приносили задоволення.

Отже, заповідь перша: ніколи не давайте свої мейкап-пензлики подругам і, в свою чергу, не користуйтеся чужими, інакше ви ризикуєте занести на свою шкіру бактерії, які можуть спровокувати запалення. Уже після першого використання, на них починають розмножуватися бактерії, особливо на кистях, які використовуються для нанесення жирних продуктів, таких як основа і тональний крем.

make2

ОЧИЩЕННЯ: 2 СПОСОБИ

Тут Дженні пропонує два варіанти: експрес-метод і більш ретельний з використанням води. За аналогією з волоссям, різним типам пензлів необхідний різний догляд. Пензлики з тонких волосків, вимагають особливо дбайливого очищення, без використання пінних засобів і води. Більш товста щетина, потребує і більш ретельного догляду, а також кондиціонування: так волоски стануть м’якими і не будуть стирчати в різні боки.

ЯК ПРАВИЛЬНО МИТИ ПЕНЗЛІ ДЛЯ МАКІЯЖУ

Для експрес-методу використовуйте спиртовмісні миючі засоби. Вони не тільки швидко очистять ваші кисті, а й продезинфікують їх. Цей спосіб особливо люблять професіонали: в цьому випадку кисті висихають дуже швидко. Засіб необхідно нанести на щетинисту частину пензлика, поки він не стане вологим, потім витерти його рушником (не варто використовувати паперові рушники та серветки, шматочки яких можуть залишитися на пензлику).
Не забудьте, що каплевидні і круглі пензлі для мейкапу слід витирати круговими рухами, а кисті з плоским кінчиком витирають рухом вправо-вліво. Так ви не пошкодити щетину кисті, що в іншому випадку, може позначитися на якості макіяжу. Продовжуйте збризкувати і витирати пензлика, поки він перестане залишати сліди на рушнику.
Для більш повного очищення, відмінно підійде спеціальний шампунь для пензлей. Ваші пензлики ідеально чисті, як тільки піна буде білого кольору. Тепер залишається лише ретельно змити шампунь.

ЯК ПРАВИЛЬНО СУШИТИ КИСТІ

make3

Для збереження первинної форми пензлей життєво важливо, як ви їх висушіть. Акуратно відіжміть кисті і промокніть паперовим рушником, для видалення вологи. Також важливо, щоб вода з ворсинок не потрапила нам у місце кріплення кисті до ручки. Залиште кисті сохнути на горизонтальній поверхні, висунувши за край щетинисту частину, щоб волоски просихали рівномірно з усіх боків.

Хороша новина: кисті зовсім не обов’язково мити щодня. Якщо у вас не проблемна шкіра, вам підійде очищення лосьонами раз в один-два тижні, а влаштовувати банний день для ваших пензликів можна раз на місяць. У разі, якщо ви володарка проблемної шкіри, очищення слід проводити частіше.