LIFE

Як доглядати за тату

Що треба знати, перш ніж зробити татуювання

Якщо ви зважилися на татуювання, то напевно прочитали купу матеріалів і переглянули мільйон відео, де докладно говорять про догляд за шкірою після цієї процедури. Але головним консультантом повинен стати тату-майстер.

Ось про що він повинен вам розповісти:
— як підготувати шкіру до процедури;
— коли можна зняти плівку після нанесення малюнка;
— як доглядати за шкірою в перші 10-14 днів, поки йде процес загоєння;
— як забезпечити грамотний догляд за шкірою в подальшому.

 

Етапи нанесення тату

Все залежить від площі, яку займає малюнок, але зазвичай процес набивання вимагає не менше 1 години.

  • Перш ніж приступити до процесу майстер дезінфікує шкіру.
  • Щоб знизити больові відчуття (а вони будуть, що б там не писали на форумах), шкіру можуть обробити анестетиком.
  • Після набивання малюнка на шкіру наносять дезінфікуючий гель, заспокійливий компрес, а потім покривають оброблену ділянку плівкою, щоб його не травмувати.

Щоб процес реабілітації протікав без ускладнень, дотримуйтеся простих правил.

В день нанесення тату і до повного відновлення пошкодженої ділянки шкіри відмовтеся від алкоголю. Нехай шкіра спокійно відновлюється, а не витрачає сили на боротьбу зі зневодненням, яке виникає після спиртного.

Після того як знімете плівку, обробляйте шкіру бактерицидними і загоюючими препаратами, до складу яких входять вітаміни Е і F, термальна вода. Шукайте препарати без ароматизаторів, які підходять для чутливої шкіри.

У перші дні після набивання тату не використовуйте мило. І вже точно вам не знадобляться скраби і пілінги. Для очищення застосовуйте гель, а краще — крем-гель.

Під час душу не тріть милом і мочалкою місце, де нанесено татуювання. Краще прикрийте цю ділянку плівкою, щоб взагалі уникнути контакту з водою.

Щоб малюнок залишався яскравим, захищайте шкіру від ультрафіолету — використовуйте крем з широким спектром захисту від UVA і UVB-променів.

 

Особливості догляду за татуюванням на різних частинах тіла
Зазвичай догляд за свіжим тату не залежить від місця нанесення. Але дещо варто враховувати.

Руки

Якщо тату на руці, постарайтеся берегти її від впливу ультрафіолету. Обробляйте і промивайте травмоване місце спеціальними засобами. Уникайте контактів з побутовою хімією і будь-яких дій, які можуть створити зайву напругу на пошкодженій ділянці.

Ноги

Якщо тату на нозі, постарайтеся перші дні не носити занадто вузькі джинси, щоб не створювати зайвого тертя.

Спина

Тату на спині вимагає вибору певного одягу. У перші дні, коли тату ще свіжа, необхідно віддати перевагу м’яким, легким натуральним тканинам. Ідеальний вибір — натуральний шовк.