Идеи/Тренды/Вдохновение

ВЕНЕЦІЯ: ГІД ПО КАРНАВАЛУ

З 11 ПО 28 ЛЮТОГО 2017, ЗА ДВА ТИЖНІ ДО ВЕЛИКОГО ПОСТУ, ВЕНЕЦІЮ ЗАПОВНЯТЬ КАВАЛЕРИ І ПРЕКРАСНІ ПАЖІ, І МАСКИ ЗАКРУЖЛЯЮТЬ У ТАНЦІ. НАСТАЄ МАГІЧНИЙ ЧАС ВЕНЕЦАНСЬКОГО КАРНАВАЛУ!

venez1

Більшість путівників і статей розповідають тільки про свято, не згадуючи «темну сторону» карнавалу. Недосвідчений мандрівник ризикує опинитися в битком забитому, божевільному місті без найменшої ідеї, куди бігти і що робити. Для тих, хто збирається до Венеції на карнавал, ми підготували невеликий гід по цікавих місцях і парочку рад.

Коли їхати.
Приєднатися до карнавалу можна в будь-який час, але найбільш значущі події проходять по вихідним.

Де жити.
Готуйтеся, що всі готелі і апартаменти в центрі міста будуть забиті. Трохи спокійніше — в Местре, хоча і там планується карнавальна програма. До Венеції з Местре можна дістатися на поїзді.

Чого не можна робити ні в якому разі.
Якщо ви в лютому в Італії, стрибнути в машину і доїхати до Венеції здається хорошою ідеєю. Але не піддавайтеся спокусі. Навіть в звичайні дні Венеція — не саме дружнє місто для автомобілістів. Велика парковка на в’їзді в місто може бути забита вщент, так що краще вибрати поїзд.

Куди піти

Відкриття карнавалу: 11 лютого, з 18 до 22 годин.
Каннареджо
Головна подія першого тижня карнавалу — «Венеціанське свято» (La Festa Veneziana) в суботу в районі річки Каннареджо. Дивовижне шоу на воді з музикою, феєрверками і танцями збирає все місто, так що займайте місця заздалегідь.

Відкриття, другий день: 12 лютого, з 11-00.
Каннареджо
Вранці в неділю починається другий день карнавальної «фести». Спочатку гостей, багато з яких навіть не розходилися, чекає шоу на воді, о 12 годині організатори запропонують їжу і вино. Потім почнеться парад човнів.

День закоханих на острові Лідо: 14 — 17 лютого, з 11-00
Санта-Марія-Елізабетта, Лідо

venez3
У День всіх закоханих торжества перенесуться на острів Лідо, де підготовлена спеціальна програма для закоханих. Вулиці прикрашені кульками, навколо ходять парами гості в масках, а самі голодні проводять час на ринку на Piazzale Santa Maria Elisabetta. Урочисті заходи триватимуть до 17 лютого.

18 лютого, з 12-00
Сан-Марко
У другу суботу карнавалу на площі Сан-Марко починається конкурс на кращу маску. Взяти участь може кожен гість, потрібно тільки заповнити спеціальну форму на офіційному сайті карнавалу. Переможець конкурсу буде визначений 26 лютого.

Хода Марій: 18 лютого, з 14-30
Сан-П’єтро-діКастелло — Віа Гарібальді — Сан-Марко
Також в суботу пройде традиційний «хід Марій». Через центр міста пройдуть 12 прекрасних дівчат в середньовічних костюмах — в пам’ять про історію порятунку Венеції від піратів. У 16-00 «Марії» будуть представлені публіці на площі Сан-Марко.

Політ Ангела
19 лютого, з 11 до 12-00, Cан-Марко
У неділю над площею Сан-Марко пролетить дівчина в костюмі ангела — переможниця торішнього конкурсу Марій. Урочисті заходи розпочнуться ще вранці, а сам політ запланований на полудень.
У 15-00 на площі продовжиться конкурс масок.

Конкурс на найкращий костюм
20 — 26 лютого, з 12-30, Сан-Марко

venez4
Днем на Сан-Марко починається ще одна важлива карнавальна подія — конкурс на кращий костюм з маскою. До участі запрошуються всі бажаючі. Урочистий парад костюмів — головна подія конкурсу. Змагання триватиме кілька днів. 26 лютого відбудеться урочистий фінал.

Парад в районі Маргера
25 лютого по вулицях віддаленого венеціанського району Маргера пройде парад возів і платформ. Також в цей день урочисті заходи відбудуться в Местре.

Політ Орла
26 лютого, з 12-00, Сан-Марко
«Орел» спуститься по канату з дзвіниці на площу Сан-Марко. Виконавець відповідальної ролі буде відомий за кілька днів до «польоту». Днем виберуть переможців двох конкурсів — на кращу маску і кращий карнавальний костюм, а в Местре відбудеться «політ Осла» — пародія на політ Ангела.

Фінал конкурсу Марій
28 лютого, з 16-00, Сан-Марко

venez5
В останній день карнавалу вибирають головну «Марію», яка в наступному році здійснить політ Ангела. У місті триватимуть костюмовані паради.

Політ лева
28 лютого, з 17-00, Сан-Марко
Увечері над площею Сан-Марко пролетить символ карнавалу — прапор із зображенням золотого лева. Урочисті заходи триватиме до ночі, але вранці все закінчиться. Карнавал закінчився, починається Великий піст.