LIFE

В Україні відмінили штамп в паспорті про реєстрацію шлюбу

В Україні з 1 жовтня 2019 роки не ставлять в паспорт штамп про реєстрацію шлюбу, надалі вся інформація про шлюб буде вписуватися в державний реєстр.

Це було зроблено спеціально для того, що виключити можливість двоєженства. Люди втрачали паспорта, і потім повторно вступали до шлюбу в іншому місті. Зараз це буде зробити просто неможливо, адже всі дані будуть зберігатися в держреєстрі. Тому при укладанні шлюбу дані будуть перевірятися через базу

За останнєю інформацією, печатка в паспорті більше не знадобиться, так як всі процеси щодо укладення договорів, стосовно нерухомого майна отриманого в шлюбі повинні в обов’язковому порядку проводиться лише за згодою двох сторін. Крім того, договір повинен бути завірений нотаріально.

Важливо підкреслити, якщо проводиться процес купівлі-продажу, то нотаріус, який проводить операцію зобов’язаний перевірити наявність штампа про реєстрацію шлюбу і уважно вивчити дату шлюбу, а також час придбання нерухомості. Тому, як існують обставини, коли пари перебуваючи у шлюбі, але печатки про реєстрацію шлюбу в паспортах немають, і ось один з подружжя (продавець) знайшов людину на покупку нерухомості. У цій ситуації він може обдурити покупця і тим самим продати свою нерухомість, куплену в момент шлюбу без згоди на те «другої половинки».