Путешествия

Тунель Кохання в селищі Клевань

Тунель кохання тягнеться приблизно один кілометр. Кажуть, що якщо закохані візьмуться за руки, загадають бажання і пройдуть Тунелем, воно обов’язково збудеться. Своєю красою і романтизмом Тунель Кохання заслужив величезну популярність. Щорічно в Клевань з’їжджається багато туристів з усіх куточків України.
Закутаний, в зелено-жовтої листі Тунель виглядає приголомшливо восени! По обидва боки його оточують густо насаджені дерева. Сонячні промінчики деінде торкаються землі, а тишу і усамітнення порушує лише спів птахів. Романтика невимовна …
tonnel-kohannya-2
Ступивши на колію, здається, що потрапив в казку. Хоч скільки не фотографуй Тунель Кохання, звичні фото не можуть передати магію і неймовірну красу цього місця.
Біля входу можна побачити багато різнокольорових стрічок з іменами закоханих. Весільні пари приїжджають сюди не тільки на фотосесію, а щоб посадити спільно квіти, які символізують їх почуття.

Зелений тунель в лісовому масиві — це ботанічний феномен (довжиною близько 4 км). Він створений заростями дерев і кущів, які щільно сплелися між собою і створили унікальний тунель точної арочної форми. Промисловий поїзд проходить цим шляхом тричі на добу

Виникнення Тунелю Кохання

Існує декілька версій виникнення тунелю кохання. Є більш достовірні, але таке романтичне місце не могло залишитися без любовної історії, шкода тільки трагічної.

За переказами, давним-давно в селищі жила закохана пара. Вони не могли жити одне без одного і вирішили одружитися. Все було б чудово, якби не батьки нареченої, що заборонили їм бути разом. Від безвиході дівчина кинулася в болото біля колії і потонула. Улюблений пішов на пошуки і пропав. З того часу його ніхто не бачив. Тепер вони разом назавжди, а їх душі допомагають закоханим зберегти свою любов.
tonnel-kohannya-1
Ще одна версія бере свій початок з радянських часів. Густа посадка дерев утворилася не випадково, а спеціально. Для того щоб замаскувати військову базу і прилеглі до неї залізничні колії. Дерева спеціально висадили дуже густо і близько на рейках, щоб з повітря ніхто не міг помітити пересування поїзда, що доставляє продовольчі та бойові припаси на базу.

tonnel-kohannya-voseny

тунель кохання восени

Третя версія, вважається найбільш достовірною. Ця ділянка залізниці з’єднує село Клевань і Оржівський деревообробний комбінат. Він тягнеться на 3 км. З них 1 км закутаний густими заростями. Так ось, в той час, тут постійно курсував потяг, що доставляв працівників на комбінат. Після того, як рух поїзда припинився, шляхи заросли травою, гілками дерев і кущів, утворюючи зелений тунель.
Зараз тут курсує поїзд три рази в день. Він обламує гілки, роблячи з них природну арку.

tonnel-kohannya-vzymky

тунель кохання зимою

Тунель Любові в селищі Клевань вражає. Жодна фотографія не передасть всю красу і масштаби цього чуда, створеного природою і технікою. У 2014 році японський кінорежисер Акійоші Імазакі знімав тут романтичну драму «Клевань: Тунель Кохання», в якій описав історію українського чуда. Крім цього відома японська компанія Fujifilm теж зняла тут рекламу. Як ви бачите, закохуються в тунель не тільки українці.

Місце знаходження:
Рівненська область, Рівненський район, смт Клевань

Що ще можна подивитися в Клевані

Селище Клевань, за словами істориків, існувало ще в XII столітті. У той час він називався Коливань. Багата природа цього краю подобалася російським князям. Вони приїжджали сюди полювати. Один з них обґрунтував тут замок.

Клеванський замок

В стародавньому селищі Клевань крім відомого тонелю зберігся замок, закладений князем Михайлом Чарторийським ще у 1458 році. Добудовував спорудження його син Федір, оточивши споруду міцними кам’яними стінами, а також глибоким ровом, який наповнювався водою річки Стубли. Спорудження добре збереглося до нашого часу, але стіни, не дивлячись, на свої розміри потребують реставрації.

Церква Різдва Христового

Церква розташована біля Клеванського замку, в центральній частині селища Клевань. Храм був побудований 1777 року на гроші сім’ї Чарторийських. У 1844 церква Різдва Христового була доповнена дзвіницею.

Благовіщенський костел

Благовіщенський костел — національна пам’ятка архітектури. Храм був побудований 1590 році, князем Юрієм (Єжи) Чарторийським. Він був перший зі свого роду, поміняв православну віру на католицьку. Спочатку храм був дерев’яним, але до 1610 року його повністю звели в камені, прикрасили великим вівтарем, зробленим Карлом Дольче.

Джерело «Безодня»

Не обійшлося в Клевані без містики. На краю селища є цілюще джерело під назвою «Безодня». За переказами, колись там стояла церква Святої Діви Марії, але після навали татар вона пішла під воду. Вода в джерелі ніколи не замерзає, навіть зимою в сильні морози. А іноді під водою люди бачать золотий хрест потонулої церкви.

Теги:
тоннель любви украина
тунель закоханих рівне
тунель кохання зимою фото
аллея любви ровно