Красота и здоровье

Що таке гіалуронова кислота і чому вона важлива для шкіри?

Гіалуронова кислота в косметології — які в неї властивості? Як вона може допомогти нам в боротьбі за молодість шкіри? Пояснюємо, в чому сила цього активного інгредієнта, що дала нам сама природа!

Вік і накопичена втома залишають на обличчі свої сліди. Але, на щастя, у нас є союзник у боротьбі з часом і це — гіалуронова кислота. Ії основне завдання полягає в утримуванні вологи і збереженні пружності шкіри. Давайте розбиратися, як вона з цим справляється.

Чи входить гіалуронова кислота до складу шкіри від природи?
Так. Саме ця речовина, що відноситься до категорії полісахаридів, відповідає за зволоження і підтримання її тонусу і тургору, тобто еластичності і здатності чинити опір зовнішнім впливам. Вона в великих кількостях міститься в сполучних тканинах і в міжклітинному просторі, очному яблуці, суглобах і хрящах, зберігає вологу, зміцнює структуру дерми і епідермісу.

Чи правда, що гіалуронова кислота може утримати води в 1000 разів більше власної ваги?
Механізм дії цієї речовини нагадує губку. Вона здатна вбирати і утримувати неймовірну кількість рідини: на 1 молекулу гіалуронової кислоти дійсно може припадати до 1000 молекул води. Відповідно, в шкірі утворюється величезний додатковий резерв вологи, що дозволяє зберігати шкіру пружною і еластичною.

Звідки береться гіалуронова кислота і як вона діє в косметиці?
З віком організм втрачає здатність протидіяти несприятливим факторам і синтезувати достатню кількість захисних речовин, що неминуче починає позначатися на якості шкіри: вона втрачає поступово еластичність і первісну пружність, знижується вироблення колагену та еластину, природні захисні механізми втрачають дієвість і ефективність, а значить, починають з’являтися зморшки. До того ж з віком клітини повільніше оновлюються і швидше обезвожуються, через що нерівності на обличчі і тілі стають помітнішими. Після 40 років цей процес помітно прискорюється.

Але руйнівному впливу часу можна і потрібно протистояти — якраз для цього розроблені засоби догляду з гіалуроновою кислотою в основі, отриманої методом біотехнологічного синтезу.

Тут, правда, є певна складність: молекули цього полісахариду досить великі, а їх молекулярна маса висока, тому їм складно проникнути в епідерміс на потрібну глибину. У косметичних засобах зазвичай використовується комбінація з високомолекулярної і низкомолекулярної, або фрагментованою, гіалуроновою кислотою: її отримують, розрізаючи великі молекули на невеликі частини. У такому вигляді вона здатна вбиратися в епідерміс, щоб утримувати там вологу.
А високомолекулярна гіалуронова кислота в той же час утворює на шкірі щось на зразок плівки, яка пропускає повітря, але не дає випаровуватися воді. В результаті шкіра насичується рідиною, що забезпечує її тривалу зволоженість та еластичність.

Як гіалуронова кислота допомагає утримувати вологу і розгладжувати зморшки?
Фрагментована, низькомолекулярна гіалуронова кислота легко проникає в глибокі шари епідермісу, не викликаючи набряків та інших небажаних реакцій. Фактично вона діє точно так, як і природний її аналог, що синтезує сам організм: зберігає вологу і зміцнює структуру дерми і епідермісу. Якщо користуватися засобами з гіалуроновоюї кислотою вже з 30 років, вони допоможуть запобігти появі зморшок і продовжать молодість шкіри.
Потреби в гіалуроновій кислоті в косметології стають ще більш затребувані в більш пізньому віці: адже чим далі, тим швидше шкіра зневоднюється і тим сильніше потребує допомоги ззовні. До того ж, цей полісахарид допомагає візуально розгладжувати зморшки. Іншими словами, природа подарувала косметології прекрасну зброю проти часу. Доречі, зараз є великий вибір засобів з молекулами гуалуронової косилоти не тільки для шкіри обличчя, але і для тіла в цілому.