Путешествия

Шацькі озера. Світязь і Пісочне — перлини Волині

Шацький національний природний парк отримав свою назву завдяки смт Шацьк, розташованому в Волинській області. Шацькі озера, які є надбанням не тільки самої України, але і східній частині Європи, складаються з 32 (!) Озер, які мають і льодовикове і карстове походження.

Побувавши на Шацьких озерах всього один раз, можна, без сумніву, закохатися в красу цих місць. Це скарбниця, яка містить дуже багату флору і фауну. Понад 27 видів різних птахів і 32 видів рідкісних рослин, представлених в цьому джерелі рекреації, занесені в Червону книгу.
Ліси щедро обдаровують місцевих жителів і туристів журавлиною, грибами, ожиною, чорницею. А під час прогулянки по лісі можна зустріти найрізноманітніших тварин, переважна більшість з яких складають лисиці, косулі, ласки і інші.
Великі красиві озера Шацького заповідника не даремно називають «очима Волині». Вони оточені чудовими хвойними лісами. А вода в озерах — не тільки прозора «як сльоза», але і придатна для пиття. За складом вода гідрокарбонатно-натрієва, має невелику мінералізацію.
З цієї та інших причин саме відпочинок на Шацьких озерах рекомендується докторами людям з дерматологічними, гастроентерологічними і іншими проблемами.

Як туристичний сектор Шацький парк приймає відпочиваючих вже з 50-х голів минулого століття. Для цих цілей на території заповідника обладнані різні котеджі та бази відпочинку.
Потрібно відзначити, що перлиною Шацьких озер є озеро Світязь. Воно, згідно з результатами всеукраїнського голосування, є одним з семи чудес України, створених природою. Воно найбільше за розміром і найглибше в Україні. Дивовижне по красі, озеро Світязь, має чудові піщані пляжі, дуже зручний берег і зони відпочинку.

shatski-ozera-svityaz

оз Світязь на фото

Світязь — перлина Шацьких озер

Озеро Світязь — найглибше озеро України, що розташоване на північному заході країни, на території Шацького району Волинської області. Так на заході вона межує з Польщею, а на півночі — з Білорусією. Світязь — є найбільшим та найглибшим озером України. Вперше побачивши його можна навіть подумати, що опинився на березі моря. Його площа становить 26,22 км 2 . Максимальна глибина досягає 58,4 м, а середня — 6,9 м. Потрібно пройти не меньше 100 метрів, щоб глибина сягала пояса. Це робить озеро абсолютно безпечним для відпочинку з дітьми.

Озеро природного походження, хоча тут думки вчених не співпадають. Одні вважають, що водойма утворилася після відступу Дніпровського льодовика, інші стверджують, що це пов’язано з рухом тектонічних плит. Купаючись в озері Світязь, можнао навіть на глибині декількох метрів бачити дно. Вода насичена сріблом, йодом і гліцерином, що має дуже гарно впливає на стан шкіри і омолоджує організм. Після «знайомства» з водою озера Світязь, багато відпочиваючих відзначають більш швидке загоєння ран і післяопераційних шрамів.

Озеро має чарівну і магічну красу, а його кристально чиста вода відома цілющими властивостями. Навколо озера густі хвойні ліси. Саме таке природне поєднання створює дивовижну атмосферу Вашого відпочинку.

Світязь був завжди дуже привабливим для фотографів через мальовничість природи. У будь-яку погоду вас надихне ця чарівна місцевість.

shatski-ozera-pisochne

оз Пісочне на фото

Озеро Пісочне

У самому центрі Шацького національного природного парку розташовується озеро Пісочне. Воно невелике за своєю площею, але вражає своєю чистою водою. Свою назву оз. Пісочне повністю виправдовує, так як має дуже гарні піщані береги і дно.

Пісочне знаходиться на північному сході від села Мельники. Воно є частиною і входить до великої групи Шацьких озер. Площа приблизно становить 190 га, довжина — 1750 м, а ширина — 1450 м. Його максимальна глибина сягає 16 м, а середня — 6,9 м. Воно має двоовальную форму. Котловина озера утворена з двох конусоподібних западин.

Менш мінералізовані грунтові води поширені саме в районі цього озера, а це свідчить про високий ступінь гідродинамічної зв’язку з підземними водами.

Водойма тут середньої глибини і тому дуже добре прогрівається влітку. Це єдине з озер Шацького групи, в якому нема течії. У нього нема витоків. Основними джерелами живлення є атмосферні опади, що випадають безпосередньо на акваторію озера Пісочне.

Теги:
шатские озёра
шацький національний природний парк на мапі
шацькі озера фотографії
найглибше озеро України
шацьк район карта