Uncategorized

Рулонні штори в квартирах і офісах

Незважаючи на давню історію протистояння денного світла і сонцезахисних систем, рулонні штори, як підвид жалюзі, з’явилися відносно недавно, в XXI столітті. Їх безперечна перевага полягає в тому, що вони не тільки захищають приміщення від сонця, але і, на відміну від звичних жалюзі, прикрашають його. Дизайнери відразу оцінили можливості нових виробів, це стосується вибору відтінків тканини і малюнків на ній. Втім, і захищають від сонця ролштори краще, але про це пізніше.

Рулонні штори в квартирах

Ролштори виявилися настільки гарними, що в бажанні використовувати їх в квартирах в якості світлофільтру, виник невиправданий перебір. Ця тенденція виявилася неправильною. З’ясувалося, що рулонні штори не замінюють звичайні фіранки, а гармонійно співіснують з ними. В даний час визнано, що рулонні штори краще захищають приміщення від променів сонця, а звичні тканинні штори створюють затишок.

Завдання рулонних штор в офісах
Обов’язок ролштор в офісі інша, але не менш важлива. Власне таких обов’язків навіть більше, ніж одна.

Захист від сонця.

У кабінетах і офісах вони на відмінно виконують свою основну функцію — захищають від сонця. У цьому вони перевершують жалюзі, пропускаючи світло лише частково і розсіюючи його. Закриті горизонтальні жалюзі занурюють приміщення в напівтемряву.

Конкуренцію їм складають вертикальні тканинні жалюзі. Вони мають ряд недоліків:

  • частіше виходять з ладу через складний механізм;
  • гримлять на вітру;
  • з’єднує вертикальні смужки ланцюжок, він схильний до частих розривів.

Механізм рулонної штори має нехитру конструкцію і позбавлений цих недоліків.

Щоб захиститися від полуденного сонця достатньо лише злегка опустити штору і світло не буде падати на монітор комп’ютера. Можливість закрити частину отвору виникає в повсякденному офісному робочому ритмі. Частково приховати віконце може знадобитися операціонисту, що працює з паперами і не приймає клієнтів, касиру.

Іноді для часткового перекриття отвору використовують горизонтальні алюмінієві жалюзі, але від частого переміщення краї ламелей загинаються, мнуться, втрачають свій зовнішній вигляд.

Вертикальне розташування тканини не дозволяє пилу затримуватися на поверхні матерії. Чого не скажеш про горизонтальні білі алюмінієві ламелі, які під шаром пилу змінюють колір на сумний сірий і вимагають постійного догляду.