LIFE

Річниця весілля — назва і що дарувати

Кожна молода сім’я сподівається прожити разом «довго і щасливо». І дуже добре, коли саме так і виходить. А щоб якось урізноманітнити своє сімейне життя, внести в нбого яскравість, ми пропонуємо святкувати кожен рік спільного життя. І привід вигадувати не потрібно. Для свят навіть назви вже є. Давайте розглянемо їх докладніше.

0 років весілля — Зелене весілля
Перший рік спільного життя самий насичений святкуваннями, наймолодший, самий «зелений». Саме так він і називається — зелене весілля. Так називають перший день весілля (день одруження) і весь перший рік після цієї події. Символіка назви — знак молодості, свіжості і чистоти юних дружини і чоловіка. Під час першого року після весілля можна відзначати «весільний ювілей» щомісяця і навіть святкувати день укладення шлюбу щотижня. Як то кажуть: «немає приводу не випити». Але не перестарайтеся, адже вам ще не один рік жити разом, а свят і без «зеленого» весілля вистачає).

Є і своя символіка у зелене весілля — це вінок мирта або дерево мирта. Здебільшого — це Європейська традиція. Миртове деревце саджали батьки в день народження своєї доньки, а в день весілля це деревце дарували нареченому. У наш час зелене весілля символізують листя у весільному вінку нареченої, листя в букеті нареченої і квітка в бутоньєрці нареченого. Так, перший рік спільного життя ми розглянули, пережили і переходимо до наступного року.

1 рік весілля — Ситцеве весілля
Отже, один рік з дня весілля називають ситцевим весіллям або марлевим. І неспроста цю дату нарекли «ситцеве». Обумовлено назву тим, що протягом першого року з дня весілля відносини схожі на саму неміцну тканину — ситець. А молоді за 1 рік весілля тільки-тільки дізналися один одного ближче і їхні стосунки дуже неміцні, тому і є «ситцевими». Можна з цим погодитися, адже молоді за рік спільного життя тільки-тільки почали пізнавати один одного. Як кажуть в народі «притиратися». Але вже, якщо цей рік пережитий, можна сміливо йти разом по життю і далі.

Якщо ж вас запросили відзначити цю знаменну подію, то «ситцеве весілля» дуже вигідне в плані дарування подарунків. Не варто особливо замислюватися що дарувати і витрачати велику суму грошей. Адже подарувати в цей рік потрібно такі нехитрі подарунки, як постільна білизна, хусточки, фартухи, а також подушечки у вигляді серця. Ну, або довіртеся своїй фантазії і проявіть креатив. Головне, щоб в подарунку обов’язково присутній ситець.

2 роки — Паперове весілля
Молоді живуть разом вже два роки. І як же ми називаємо цю важливу подію? Правильно, «паперове весілля». Цей термін ототожнюється з папером, який легко розірвати. Адже, в ідеалі, саме на другому році життя у сім’ї з’являється дитина. А це тягне за собою безліч турбот, недосипання, нерви, витрати грошових коштів. Деякі пари просто морально не витримують і відносини стають напруженими. Слід пам’ятати, що цей період незабаром пройде, і сімейне життя буде знову приносити задоволення. А малюк буде тільки в радість. Головне — не панікувати і пережити перший рік життя малюка разом, ділячи все клопоти навпіл.

А відсвяткувати цей складний рік можна в колі друзів, які повинні поповнити запаси сім’ї паперовими виробами. У подарунок на паперове весілля дарують книги, календарі, фотоальбоми, картини — весь спектр художньої та поліграфічної продукції. Також прийняті подарунки з пластмаси і навіть меблі.

3 роки — Шкіряне весілля
Ви разом вже три роки! Це дуже важлива дата. Адже це означає, що ви змогли пережити все найважче. І ваші відносини не перервалися, а значить і в подальшому ви будете разом. Отже, святкуємо цю визначну подію!
Ваше сімейне життя не порвалося як папір, а значить воно міцне, як шкіра. І саме тому річницю весілля в 3 роки називають шкіряною. Вважається, що чоловік і дружина навчилися ладнати один з одним і гнучко підлаштовуватися. Ну, а шкіра якраз символ гнучкості.
Тут з подарунками сильно мудрувати не потрібно. Даруємо шкіряні вироби. Все, що вам здасться цікавим, потрібним або просто смішним чи ліричним. Це можуть бути шкіряні меблі, дорогий шкіряний одяг,або просте портмоне, гаманець, ремінь, красива сумка, або, як варіант, можна подарувати шкіряний брелок для ключів з тематичним тисненням на шкірі.

Річниця 4 роки — Льняне весілля
Так непомітно пролетіли чотири роки життя. І ми дійшли до моменту, коли слід святкувати «лляне весілля», або є ще інша назва «воскове весілля». Вважалося, що до четвертого року спільного життя пара вже повинна обзавестися будинком. Тому подарунки теж повинні бути для будинку. Це можуть бути лляні рушники або скатертини. Дружина чоловіку може піднести подарунок у вигляді лляної сорочки з красивою вишивкою, а чоловік дружину побалувати сукнею з тією же окрасою у вигляді вишивки. Тим більше, що зараз подібні речі дуже користуються великою популярністю.
Але ми не забуваємо, що четвертий рік спільного проживання не тільки льняний, але ще й восковий. І ось, що ми пропонуємо. Ви безсумнівно хочете, щоб ваші друзі були завжди молоді і красиві. І тут якраз той випадок, коли можна поєднати приємне з корисним у вигляді подарунка на четверту річницю весілля. Подаруйте косметику або біодобавки на основі бджолиного воску.

5 років весілля — Дерев’яна річниця
Перший «солідний» ювілей сім’ї — п’ять років весілля — це своєрідне підведення підсумків першої п’ятирічки. І вони не можуть не радувати. Адже вважається, що к цьому часу будинок вже побудували, дитину ростимо, залишилося тільки дерево посадити. До речі, саме дерево є і символом цієї річниці і відмінним подарунком. Ну, а якщо вам не до душі дарити чи отримувати дерево як подарунок, тоді сміливо йдіть у майстерню і замовляйте що-небудь оригінальне або просто купуйте щось в звичайних магазинах, зараз вибір дерев’яних виробів дуже великий. Що можна подарувати на 5 років весілля чоловіку — дерев’яний метелик, дерев’яний годинник або візитницю, блокнот, дошку для кухні саме для його фірмових страв і т.д. Що подарувати дружині на дерев’яну річницю весілля — шкатулку, дерев’яні прикраси, зараз дуже модні сумки з дерев’яними елементами, декор для дому, дерев’яні приладдя для кухні.

6 років весіллю — Чавунна річниця
Шість років разом — це вже довгий і серйозний термін. Шоста річниця весілля — це перша з «металевих» річниць. Метал в даному випадку символізую міцність стосунків у парі. Але треба пам’ятати, що чавун один із самих крихких металів в світі, він цілком може розбитися від сильного удару. Так само і сімейне життя в цей період — з однієї сторони, воно вже досить спокійне і міцне, вже багато пройдено, але з іншої сторони — все ще дуже вразливе і потребує особливої уваги.
У подарунок на чавунне весілля слід дарувати, як ви здогадуєтесь, чавунні вироби. Тут варто проявити терпіння, так як зараз таке «добро» не дуже й просто знайти. Але, якщо ви почнете підготовку до події заздалегідь, то все у вас вийде. Це можуть бути чавунні горщики та інше чавунне приладдя для дому чи господарства, а може це будуть якісь хенд мейд декоративні вироби, вирішувати вам.

7 років весіллю — Мідна річниця або Вовняна
Мідне весілля відзначається на 7-й рік. За народною традицією символами цього дня стали два матеріали. А саме, мідь — як атрибут міцності союзу і вовна — як атрибут м’якості у стосунках подружжя. Раніше в знак 7 річниці весілля подружжя обмінювалося мідними монетами. Щодо інших подарунків то це можуть бути посуд, який завжди вітається в будь-якій сім’ї, вази для фруктів, глечики, підноси, мідні каструлі, столові прибори з мельхіору, до складу якого входить мідь … Такі подарунки будуть дуже символічними і пракматичними.
Але давайте не будемо забувати про те, що наша річниця не тільки мідна, а й вовняна. Вовна в даному випадку символізує м’якість у відносинах між подружжям.
Подарунками в цей день можуть послужити вовняні вироби. Не обов’язково в’язати светр, можна піднести шапку або шарф. Вони будуть зігрівати і нагадувати про вас.

8 років — Жерстяне весілля
Так швидко летить час. Начебто зовсім недавно святкували саме весілля, а тут вже і 8 років пролетіло. Подружнє життя пережило всі тяготи і увійшло в колію мирного і спокійного життя. Діти пішли в школу. І відносини в родині, подібно міцному забору з жерсті, захищені від усього негативного із зовні.
На святкування жерстяного весілля зазвичай запрошуються тільки родичі й найближчі люди. Але є традиція, дотримуючись якої можна пробратися гостем на цей захід. Для цього гості повинні прийти в весільному вбранні, а на пальцях повинні красуватися бляшані кільця, які будуть символізувати бляшане весілля.
Подарунками ж послужать жерстяні вироби — сковорідки, форми для тортів. Можна підсолодити святковий настрій цукерками в жерстяних коробках. Підійдуть так само рамки для фотографій або картини в рамах з елементами жерстяних прикрас. Хіба мало що? Фантазуйте!

9 років весілля — Фаянсова річниця
Фаянсове весілля відзначається на 9 рік подружнього життя і має два, абсолютно різні, тлумачення. За однією версією — з кожним роком сімейні відносини тільки зміцнюються і фаянсовий посуд символізує красу сімейних відносин. Інша ж версія є повною протилежністю першої. Вона говорить що, проживши 9 років, сімейні узи вже не такі міцні, як раніше і назва весілля символізує їх крихкість. Вибирати вам, але ми за більш позитивний варіант.
Подарунком може послужити стільки всього, що очі розбігаються. Дуже оригінально буде, якщо ви замовите у майстра статуетку пари з гравіюванням — поздоровленням саме від вас. Або ж, знову-таки, посуд, прикраси, антикваріат.

10 років весілля — Рожеве весілля (або Олов’яне весілля)
Пара разом вже 10 років і дочекалася круглої дати. Річниця називається Рожевою або інколи Олов’яною і свято потрібно відзначати відповідно. Кругла дата зобов’язує зібрати всіх, хто був з вами на протязі всіх цих років.
Чому олов’яна річниця? Цей метал відрізняється гнучкістю і символізує те, що подружжя вже гнучкіше відноситься до всіх розбіжностей в сім’ї і, подібно до олов’яних виробів, повторюють всі вигини характеру своєї другої половинки.
Друга назва Рожева, дозволяє більш широко розкрити тему свята і підійти до торжества саме з боку романтики, яку і символізує рожевий колір.
Подружжя в цей день обмінюються дорогими подарунками. Бажано ювелірними прикрасами. Обов’язкове дарування рожевих троянд. Гостям же можна дарувати винуватцям свята все, на що вистачить вашої уяви. Головне, позначити тему заходу красивим рожевим букетом.

11 років весілля — це Сталеве весілля
Коли вже шлюб перевалив за десяток років, можна бути впевненим, що ці відносини міцні як сталь, перевірені часом і вже не так просто їх буде зруйнувати.
Подарунки на сталеву річницю можна знайти безліч. Зараз стільки виробів зі сталі, та виробів, в яких присутні сталеві елементи… Прикраси, попільнички, запальнички для курців, сейфи, як символ збереження сім’ї, мангал, барбекю-гриль. Можна виявити оригінальність і організувати екскурсію з майстер-класом в кузню. Існує маса варіантів подарунків. Не бійтесь бути оригінальним.

12 років весілля — Нікелева річниця
За традицією святкується саме 12,5 років спільного життя, але можна перенести її і на півроку раніше і відзначити, як 12 річний ювілей весілля. Це як кому більше подобається. І називається ця дата нікелева річниця шлюбу, а блиск нікелю ніби символізує необхідність освіжити блиск відносин між чоловіком і дружиною. Нагадати ще раз про те, що міцна сім’я тримається на постійній увазі і турботі один про одного.
В цей день чоловік дарує своїй дружині ювелірні прикраси, а дружина підносить чоловіковіу запальничку, перстень, годинник, портсигар і т.д., можна з гравіюванням. Гостям же можна обмежетись подарунками у вигляді посуду, підносів, столового приладдя і т.п. Найцікавіше, що за старих часів посуд в цей день дарувався немитим, щоб господиня відчистила його до блиску і показала блискучі відносини в сім’ї.

 

13 років весілля — Конвалієва річниця
Число 13 несе містичний зміст для багатьох народів. І щоб уникнути неприємностей в таку святкову дату, потрібно дотримуватись всіх правил і традицій святкування Ландишевого(також іноді Мереживного) весілля. Отже, що ж радять робити на 13 річницю весілля? Назва «мереживне весілля» говорить сама за себе. Ми повинні накрити стіл мереживною скатертиною, покласти під тарілки мереживні серветки, сервірувати стіл посудом з ажурними візерунками, поставити кришталеві фужери. Вони ж, як кажуть, своїм дзвоном відганяють нечисту силу і можна сміливо святкувати, нічого не боючись. Друга ж назва річниці — «конвалієве весілля», зобов’язує прикрасити будинок квітами. А саме конваліями. Вони додадуть ніжністі, краси і забезпечать пахощі вашому будинку.
На 13 років весілля прийнято дарувати вироби з мережива, або щось схоже на мереживні візерунки. Це може бути посуд, прикрашений малюнком в стилі мережива, келихи з гарним різьбленням і візерунками. Чоловік може подарувати своїй дружині букет конвалій. А так як ці квіти травневі, це може бути дуже несподіваним і надзвичайно романтичним подарунком в іншу пору року.

14 років весілля — Агатове весілля
Ось ви й прожили разом 14 років і нарешті заслужили «напівдорогоцінну» річницю вашого шлюбу. Агат вважається каменем не до кінця зрозумілим і напівмістичним, тому що його прожилки, переплітаючись, утворюють вигадливі і дуже цікаві візерунки. У кожному камені свій візерунок — неповторний. Так і сім’я, яка прожила 14 років разом, досі знаходить один в одному щось нове, цікаве, що і підігріває стосунки і не дає нудьгувати. Є традиція, по якій подружжя з ранку в цю дату вдвох пильно вдивляються в камінь і те, що вони в ньому побачать, те і чекає їх в майбутньому. Таке, свого роду, ворожіння. І, якщо чоловік з дружиною побачать щось одне, значить вони вже повністю доповнюють і розуміють один одного і однаково мислять.
На 14 річницю весілля дарують зазвичай вироби з агату. Чоловік може подарувати дружині прикраси, а вона ж у свою чергу, може подарувати запонки зі вставками з агату, рамку для фото та щось подібне, але з агатом.
Багато гостей збирати не рекомендується для святкування агатової річниці шлюбу. Зберіться сім’єю — діти та батьки. Посидьте в тісному колі самих близьких людей, тому що саме це і є найціннішим в нашому житті.

 

15 років весілля — Скляна річниця
Цю дату назвали «скляним (іноді ще кришталевим) весіллям» зовсім не випадково. Значення назви в тому, що на 15 років сумістного життя, відносини в родині ніби досягли блиску кришталю та прозорості скла, але, як все ж таки треба пам’ятати, що як і будь-який кришталевий чи скляний виріб, ці відносини можна також розбити неправильними вчинками.
Цю дату треба святкувати не так, як попередню, а з великим розмахом. Запросіть всіх, хто був на вашому весіллі, всіх з ким звела вас доля за ці довгі 15 років, і, звичайно ж, батьків. Замовте бенкетний зал, сервірування столу має бути з кришталевим та скляним посудом. Можна в кінці вечірки розбити кришталеві келихи «на щастя».
Подарунком на 15 річницю шлюбу будут ті ж кришталеві і скляні вироби.

16 років весілля — це Топазове весілля
Не всі відзначають 16 річницю спільного життя. Але ми вирішили, що привід відсвяткувати зайвим не буде і пропонуємо відзначити «топазове весілля». Камінь топаз вважається каменем освіти. Так само багато хто вважає його також талісманомі і оберегом сімейного життя.
В цей рік можна дарувати все, що буде корисним в будинку. Це може бути посуд, чайники, міксери, покривала на диван, столики під телевізор і багато-багато іншого. Можна розщедритись і на дорогі подарунки у вигляді прикрас з присутністю топазу. Буде дуже до речі будь-який предмет інтер’єру, в якому присутній цей камінь.

17 років — Олов’яне весілля
17 прожитих разом років символізує олово. Олово вважається дуже гнучким металом. Обрано таку назву не випадково. Олово уособлює гнучкість сімейних відносин. Проживши стільки років разом, подружжя вже вивчили всі недоліки один одного і навчилися підлаштовуватись один під одного і бути більш гнучкими в прояві емоцій. Ми знаємо, що олово використовується для пайки деталей, для з’єднання поламаних виробів. Так і пара за 17 років спільного життя, з’єднана міцно міцно.
Прийнято вважати, що в цей день чоловік повинен подарувати своїй дружині букет з 17 червоних троянд. Так само можна прикрасити ложе пелюстками цих красивих квітів. Дружина, в будь-якому випадку, оцінить цей подарунок. За традицією в цей день подружжя обмінювалися олов’яними обручками.
Гучно відзначати це свято не прийнято. Зберіть найближчих і тихо, по-сімейному посидьте за святковим столом.
Подарунки повинні бути відповідні — з елементами олова. У цьому може допомогти відвідування антикварного салону.

18 років — Бірюзове весілля
Вважається, що бірюза є символом перемоги і щастя. І саме 18 років шлюбу вирішили назвати бірюзовим весіллям. Адже в більшості сімей якраз на цьому році життя вже сформувався повнолітній повноправний член суспільства, що тягне за собою новий період життя подружжя.
У минулому дуже часто молоді заручалися обручками саме з цим каменем, так як вважалося, що бірюза є символом великих і світлих почуттів. Багато хто повторює цю традицію на 18 річницю весілля — даруючи один одному обручки з бірюзою. Це буде символом того, що ви до сих пір любите один одного.
Відзначати це свято належить у колі сім’ї і невеликої кількості близьких друзів. Подарунками послужать ювелірні прикраси, всілякі шпильки зі вставкою каменю, підставки, статуетки, можна навіть подарувати подружжю амулети з бірюзи. А так, як бірюза може бути різних кольорів — від природно-синього до блідо-зеленого відтінків, то і вибір подарунків збільшується.

 

19 років весілля — Криптонове весілля
Наступна річниця іменується «криптоновою». Прийнято вважати, що криптон символізує світло, яке світить подружжю на їх спільному шляху. У деяких джерелах 19-річна річниця шлюбу називається також Гіацинтовим весіллям. Гіацинт — це і квітка, і напівдорогоцінне каміння, які є символом надій і заспокоєння.
Відзначте цю дату удвох, влаштувавши собі романтичний вечір, прогуляйтеся, сходіть на екскурсію. Головне — провести день в радості і спокої.
Якщо ж ви все-таки вирішили запросити кілька людей для спільного святкування, то подарунком на 19 років весілля може послужити кріптонова лампа, бра, світильники, та взагалі все, що дарує світло. А можна, скориставшись тим, що друга назва весілля є гіацинтова, просто подарувати подружжю символічно гіацинти.

20 років весілля — Фарфорове весілля
Ось ви вже разом цілих 20 років! Фарфор — це дорогий матеріал, раніше він вважався справжньою коштовністю. Також фарфор досить крихкий і вимагає до себе дуже дбайливого ставлення, як і відносини, які тривають вже так довго — 20 років.
Раз вже дата така серйозна, то і підійти до її святкування слід з розмахом. Зберіть всіх, кого вам хочеться бачити. З ким ви можете розділити радість від святкування такої події. Сервіруйте стіл відповідно до фарфорової назви — порцеляною.
Подарунком може послужити той же фарфор у вигляді сервізу, можна знайти порцелянову статуетку, яка послужить чудовою прикрасою будинку, в який вас запросили. Є ще традиція, яка може припасти вам до смаку. За нею, гості прямо під час святкування ліплять вручну глиняні фігурки, обпалюють їх в печі і розфарбовують. Ці ж фігурки можуть послужити подарунком подружжю.

21 рік весілля — Опалова річниця
21 рік життя символізує опал. Він вважається каменем співчуття, чистих думок і впевненості.
На річницю цього весілля дарують подарунки з опала. Відтінків у цього красивого каменю існує безліч — від білого до жовтого, від червоного до синього і навіть зелений та коричневий. А значить і варіантів подарунків безліч.

22 роки весілля — Бронзове весілля
Саме після 22 років спільного життя відзначають бронзову річницю. Матеріал бронза асоціюється з міцністю і гнучкістю. І саме такими повинні бути відносини через 22 роки. До цього подружжя має вже вміти повністю підлаштовуватися один до одного і при цьому їх відносини дуже міцні.
22 роки весілля відзначають у вузькому сімейному колі.
Дарувати слід вироби з бронзи — портсигари, попільнички, брелоки, дзеркала в бронзовій рамі і багато іншого. Все, в чому присутній цей чудовий метал і на що вистачило вашої фантазії.

23 роки весілля — Берилове весілля
Ось ми і дійшли до цікавої назви — берилової річниці. В чому суть? Берил — це метал, деякі різновиди якого є дорогоцінними. Але вони рідкісні і зустріти їх можна лише в музеях і іноді в приватних колекціях. Ось чому 23 роки весілля називають саме берилові. Він символізує, що далеко не всі відносини є дорогоцінними, а лише деякі, що пройшли випробування часом і досі випромінюють любов та тепло. Такі рідко зустрінеш, але вони є.
Традиційно, в цей день подружжя прокидається раніше за всіх і вітають один одного зі святом, дарують подарунки, дякують за всі прожиті разом роки. Подарунком буде невелика прикраса з елементами символіки свята. Є ще одна цікава традиція. Гості, які зібралися за святковим столом, по черзі розповідають про винуватців свята. Про те, як з боку виглядає їхнє сімейне життя.
Подарунки на 23 річніцю весілля варто дарувати трохи не так, як в усі попередні святкування. Вони повинні бути парними. Це означає, що одним подарунком ви не відбудетесь. Окремо дарується подарунок чоловіку, окремо дружині.

24-та річниця весілля — Атласне весілля
Символом 24-ї річниці весілля є атлас. Прийнято вважати, що атлас символізує міцність відносин.
Так як наступний рік готує нам круглу дату з пишним святкуванням, атласне весілля може бути набагато скромніше. Невеликим колективом зберіться за столом, прикрасьте будинок, по можливості, атласом. Це можуть бути скатертини, хусточки, банти, ваші наряди.
Подарунки теж рясніють варіантами вибору. Це може бути та ж скатертина, серветки, хустинки,декоративна подушка, сукня і багато іншого.

25 років весілля — Срібне весілля
Ви разом вже чверть століття! У це навіть важко повірити, але ви змогли пройти цей шлях разом і залишитися такою ж міцною сім’єю. І така подія потребує особливого підходу. Назва «срібне весілля» зобов’язує.
Організуйте шикарну вечірку з безліччю гостей. Сервіруйте стіл срібними приборами, ну, або покритими сріблом. Цього буде досить.
Подарунки в цей день ви отримаєте теж відповідні. Все, де є цей дорогоцінний метал — столові прилади, свічники, всілякі вироби з вкрапленням срібла. Подружжя можуть подарувати один одному срібні обручки і навіть відзначити срібне весілля в палаці одруження, де був спочатку укладений ваш союз.

26 років весілля — Нефритове весілля
З чим пов’язана така назва 26-ї річниці з дня одруження? Нефрит — дуже міцний мінерал. А якщо вже сім’я відсвяткувала срібне весілля, подальше спільне життя вже не викликає сумніву. Існує одна дуже мила традиція в святкуванні нефритового весілля. Подружжя обмінюється клятвами, які давали один одному в день одруження. Так само можна обмінятися нефритовими кільцями або медальйонами.
Подарунком на 26 років весілля має бути щось з нефриту. Все що завгодно. Посуд, прикраси, статуетки і тому подібне. Головне, щоб був присутній сам нефрит. Адже він вважається лікувальним і приносить його власнику вдачу. А вам бажаємо вдачі у виборі гідного подарунка!

27 років весілля — Весілля червоного дерева
Червоне дерево вважається символом фортеці і благородства, мудрості і могутніх коренів. Все це уособлює міцні довгі стосунки, які тривають вже довгі 27 років.
27 років весілля практично ніким не відзначається, тому зберіться виключно сім’єю.
Подарунком послужить виріб з червоного дерева. Якщо вже бюджет не дозволяє, можна обмежитися будь-яким іншим сортом дерева. А тут вже є де розгулятися.

28 років весілля не святкуються.

29 років весілля — Оксамитове весілля
Оксамит — це символ м’якості та ніжності. Без чого важко прожити разом стільки років. Так само оксамит символізує багатство і розкіш. Так що і відзначити це свято слід на широку ногу. Прикрасити будинок оксамитом, вбратися в шикарний одяг і запросити багато гостей.
Подарунки на 29 років весілля — це все що завгодно з оксамитом. Наприклад, можна подарувати ювелірні вироби в оксамитовій коробочці, картину в оксамитовій рамі, фоторамку і так далі. Можна так само подарувати букет з 29 оксамитових троянд. Це буде і красиво, і в тему свята.

30 років весілля — Перлинове весілля
Перли є символом чистоти і бездоганності прожитих разом років. Кожна намистинка перлів нанизується на шовкову нитку і символізує прожиті роки. За традицією, на 30 років весілля чоловік повинен написати дружині вірш і подарувати розкішний букет квітів.
Подарунки теж, відповідно, повинні бути частково або повністю з перлами.
31 років весілля — Смагляве весілля
Смаглява (або ще Сонячне) весілля символізує теплоту і світло відносин. Адже вже більше 30 років пара дарує один одному світло і тепло, яке у нас завжди асоціюється з сонцем.
Відзначати це свято потрібно теж в теплій обстановці з близькими людьми. Якщо є можливість, посидьте біля каміна, розпаліть вогонь сімейного вогнища.
Подарунком може послужити путівка в теплі країни, прогулянка по улюбленим «теплим» місцям. Загалом даруйте все, що дарує світло в душі.

32 і 33 річниця весілля не відзначаються.

34 річниця весілля — Бурштинове весілля
Бурштин не такий вже й простий камінь. Вважається, що він володіє магічними властивостями. Бурштин відновлює біополе людини. Відносини подружжя перевірив час, вони стали воістину цілющими.
Зберіть всю свою сім’ю, створіть максимальний затишок гостям.
Дарують вироби з бурштину. Вони будуть не тільки привносити красу, але також проявляти свої лікувальні властивості.

35 років весілля — Коралове весілля (іноді Полотняне весілля)
Символ цього весілля скатертина, проста полотняна, — це затишок домашнього вогнища, благополуччя в родині. Корали ж, в свою чергу, — це здоров’я і довге спільне життя.
На столі в цей день обов’язково мають бути дороге витримане вино та інші міцні напої.
Подарунками будуть прикраси з коралів, вироби з полотна — серветки, постільна білизна, скатертини, рушники. Можна подарувати полотняні сорочки — це зараз в моді.

36 років весілля — річниця не відзначається.

37 років весілля — Муслінове весілля
Муслін — це тканина, яка на вигляд дуже легка, але насправді дуже міцна за своїми властивостями. Як і відносини в родині після 37 років життя.
Особливих правил, як відзначати Муслінове весілля, немає. Тому все залежить від уподобань подружжя.
Подарунками може бути все, що завгодно. Від побутових приладів, до сувенірів. Можна проявити кмітливість і подарувати щось із муслінової тканини, але обмежень немає і тут.

38 років весілля — Ртутне весілля
Ртуть є рідким металом і символізує тантричну гру жіночого і чоловічого начал, а також силу і благородне пробудження. За 38 років спільного життя подружжя встигло повністю розчинитися один в одному подібно ртуті.
Прикрашати приміщення для святкування ртутного весілля слід в срібному кольорі. Подружжя можуть одягнути на себе світлі наряди і доповнити свій образ срібними прикрасами.
Подарунки не повинні бути з ртуті… Вважається, що подарунок повинен складатися з безлічі дрібних частинок. Ну, або даруєте все, що вважаєте за потрібне!
39 років весілля — Крепове весілля
Нитки крепової тканини дуже щільно переплетені. Назва «крепове весілля» говорить про те, що так само міцно переплетені вже життя подружжя.
Дружина в цей день вбирається у вишукану сукню, бажано з крепу. Можна використовувати креп-сатин, креп-жоржет. Чоловік одягається в сорочку з крепу. Можна накрити стіл скатертиною з крепу та поставити на стіл букет з 39 квіток.
Подарунки даруються крепові — скатертину, штори, одяг і так далі.

40 років весілля — Рубінове весілля
Рубін — це камінь, що символізує любов, вогонь, почуття, які ніколи не згаснуть.
Святкувати цей ювілей варто з батьками, дітьми, онуками і друзями. Запрошуйте всіх, хто дорогий вашому серцю.
Подружжя даруєть один одному вироби, в яких є рубін. Гості ж можуть дарувати все, що хочуть.

41-43 роки весілля — річниці не відзначаються.

44 роки шлюбу — Топазове весілля
Топаз вважається одним з найдорожчих каменів. Він христально чистий і приваблює око своєю прозорістю і блиском різних кольорів, що переливаються в його гранях. Як і сімейне життя. За таку кількість прожитих років, подружжя вже знає один одного досконально з усіх сторін, з усіх граней.
В інтер’єр сьогоднішнього свята можна привнести блакитний колір топазу. Це штори, скатертина і так далі.
Подарунком може послужити як сам топаз, так і більш бюджетний варіант — щось з хришталю, який своїми переливами трохи нагадує наш камінь.

45-річний ювілей весілля — Сапфірове весілля
Сапфір є символом любові і захищає від зла. Як і подружжя, яке до сих пір люблять один одного і захищають від всіх неприємностей.
На святі обов’язково повинні бути присутніми діти і онуки. Святкування повинне проходити в синіх тонах. І обов’язково пишно і урочисто, адже 45 років — це не мало …
Подарунки слід дарувати теж в синій кольоровій гамі або щось пов’язане з водою.

46 років весілля — Лавандова річниця
Один наймиліших ювілеїв. Як і квіти лаванди, стосунки за 46 років переросли від пристрасних і бурхливих до ніжних, спокійних. Заснованих на взаєморозумінні та повазі.
Відзначати цю дату не обов’язково дуже яскраво. Досить буде зібрати за столом всіх рідних. Накрити гарно стіл і поставити букетик лаванди.
На лавандове весілля потрібно дарувати подарунки для будинку.

47 років весілля — Кашемірова річниця
Кашемір — це така тканина, що підходить всім. Крім того, що вона тепла і м’яка, кашемір не викликає алергію. Як і подружжя, які прожили 47 років разом. Якщо вже вони до сих пір не розійшлися, то що-що, а алергії у них один на одного точно немає…
Зібравшись за столом невеликим, але приємним складом, накрийте його білосніжною скатертиною. Подружжя та гості можуть одягнутися в наряди з кашеміру.
Подарунком може послужити кашемірова ковдру, плед, шапки, шарфи, шкарпетки, рукавички. Все, що містить кашемір, такий приємний і теплий.

48 річниця шлюбу — Аметистове весілля
Аметист — це синій, синьо-рожевий або червоно-фіолетовий різновид кварцу, це кристал. Він прозорий і чистий, як і відносини між подружжям. Цей камінь так само є дуже потужним оберегом від злої долі. З нього робили талісмани, які завжди вважалися дуже дієвими.
Святкують 48 річницю весілля скромно.
Подарунки в цей день повинні бути з елементами аметисту. Це можуть бути шкатулки, прикраси та багато іншого, що в своєму декорі має цей красивий камінь.

49 років з дня весілля — Кедрова річниця
Вже зовсім скоро прийде час золотого весілля, а поки святкуємо кедрове. Кедр — дерево благородне і витривале. Воно живе століттями, як і справжні відносини. Переживши бурі, грози сімейного життя, вони залишаються такими ж міцними.
Пишно відзначати цю дату не слід. За столом збираються найближчі люди. Якщо ви живете недалеко від лісу, можна зробити невеликий пікнік. Можна подарувати вироби з кедра, шкатулки, рами, тумбочки, підставки під гаряче, так само можна схитрувати і зробити будь-який подарунок, який вам сподобався, але нанести на нього малюнок, що втілює це чудове дерево.

50 років весілля — ЗОЛОТЕ ВЕСІЛЛЯ
50 років разом! Складно повірити, що минуло вже півстоліття. Золото — один з найдорожчих металів, який дістається з великими труднощами і, відповідно, дуже цінується. І спільне життя протягом 50 років пройшло багато перешкод, пережило безліч труднощів.
Є в цей день свої традиції. Чоловік з дружиною дарують один одному нові золоті обручки. Старі ж, у свою чергу, передаються неодруженим онукам, правнукам. І, як правило, кільця ці залишаються сімейною реліквією, яка буде передаватися з покоління в покоління. Відзначити цей грандіозний ювілей варто теж грандіозно.
Подарунки, природно, повинні бути з золота, можна з позолоти.

51-54 роки з дня весілля не святкуються.

55 років весілля — Смарагдове весілля
Смарагд символізує вічність життя. Хороший смарагд дуже рідкісний. Рідкісні і міцні відносини між подружжям, які прожили разом вже понад півстоліття і при цьому зберегли сімейні цінності — теж рідкість и дорогоцінність.
Зібравшись за столом всією сім’єю і з близькими друзями, подружжя згадує все прожите спільно життя. Всі хороші і погані події і тим самим дають своїм дітям і онукам зрозуміти, що всі негаразди і радості потрібно переносити разом і дожити згуртованою сім’єю до такої грандіозної дати.
Подарунки повинні містити смарагди. Якщо ж фінанси не дозволяють, тоді можна подарувати що-небудь потрібне, або в смарагдовому кольорі.
56-59 років весілля не відзначаються.
60-річний ювілей весілля — Діамантове весілля
60-річний ювілей названий на честь найдорожчих матеріалів — діамант (ще інодіплатина). Якщо вже ви дожили до цього ювілею, та ще й разом, ви точно гідні платини і діамантів. Діамант — символ щастя і міцності. Так само, як міцні відносини подружжя, які протягом 60 років ділили все навпіл. Раділи і сумували разом, виховували дітей, онуків і правнуків теж разом. Такі відносини заслуговують на повагу і пишного торжества на честь ювілею.
Так, як наші винуватці торжества вже не молоді, організацію заходу беруть на себе діти і внуки. Збираються за загальним столом, заповненим всілякими стравами, пишно прикрашають інтер’єр. Все повинно відповідати такій події.
Подарунки теж повинні бути дорогими. І назва ювілею говорить про те, що дарувати потрібно платину з діамантами. Такими дорогими подарунками ви показуєте, які дорогі для вас ювіляри, як сильно ви їх цінуєте.

61-64 роки весілля не відзначаються.

65 ювілей весілля — Залізна річниця
Залізо — це фортеця, сила та стійкість. Настав час металу поміцніше. Залізо в назві 65-річного ювілею символізує те, що не дивлячись ні на що, подружжя ще разом. Нелегко дожити до такої дати, прожити разом 65 років — це гідно поваги.
Святкування беруть на себе діти, внуки, правнуки. Збираються всі, хто близкий нашим ювілярам. Діти і онуки слухають історії з життя і беруть приклад з «молодих».
Подарунками в цей рік будуть вироби із заліза. Предмети інтер’єру, кухонне приладдя, статуетки.

66-67 років весілля не відзначаються.
 
68-69 років весілля не відзначаються.

70 років весілля — Благодатна (Вдячна) річниця
Минуло 70 років з тих пір, як наші «молоді» увійшли до палацу одружень і узаконили свої стосунки. І стільки було всього за ці роки і не згадаєш. Головне, що все пережито і залишилося тільки хороше. Діти, онуки, правнуки — слід в історії сімейного життя. І не дарма цей ювілей названий «вдячним». За всі прожиті роки залишилася тільки вдячність, повага і, звичайно ж, любов.
За святковий стіл в цей день сяде вся сім’я. Будуть говориться теплі слова ювілярам.
Дарувати сьогодні можна все, що душа забажає. Головне, зробити це, подякувавши винуватців свята за все те добре, що вони зробили в вашому житті.

71-74 роки весілля не відзначаються.
75 років весілля — Коронна річниця
Всі 75 років, прожитих в любові і злагоді, увінчані короною в цей день.
Ця річниця весілля має свої традиції. Діти роблять торт подружжю з красивими білими лебедями, з похиленими один до одного головами. Ювіляри повинні самі розрізати торт і пригостити всіх присутніх, а лебедів з’їсти самі.
76-79 років весілля не відзначаються.
80 років весілля — Дубова річниця
Дуб — довгожитель, дуже міцне дерево, яке виростає до величезних розмірів. А 80 років сімейного життя — термін теж чималий. Рідко хто доживає до такої дати, але ті, хто все-таки святкує Дубове весілля, гідні поваги.
Є звичай, який говорить, що якщо хтось з ювілярів в ніч напередодні свята побачить дуб, то це означає щастя для них або їхніх дітей. Якщо дуб буде з жолудями — це до багацтва.
У день 80-річного ювілею за столом присутні діти, онуки, правнуки, які все святкування забезпечують затишок і комфорт ювілярам.
Подарунки в цей день не важливі. Головне — це увага і турбота.

81-99 років весілля не відзначаються.

100 років весілля — Червоний ювілей
Якщо вже ви дожили до цього ювілею — низький вам уклін. До даного часу зафіксовано лише один випадок святкування 100-річного ювілею шлюбу. Це сім’я Агаєв з Азербайджану. І саме їм була дана можливість придумати назву цього ювілею. І червоним вони його назвали не просто так. З давніх-давен, червоний колір символізував все бажане, добротне і гарне. А перспектива дожити до такої дати, погодьтеся, дуже бажана.
Так, як цей ювілей святкується не дуже часто, не існує і особливих традицій його проведення. Логічно припустити, що інтер’єр повинен бути в червоних тонах і за столом повинні бути присутніми всі близькі, рідні люди.
Подарунком може послужити все, чим ви хотіли б порадувати довгожителям-ювелярам!