Красота и здоровье

Рання сивина та причини її появи

Вважається, що переживання з приводу кольору і густоти свого волосся — це доля жінок, проте багатьох чоловіків також хвилюють проблеми, пов’язані з станом волосся, особливо рання сивина. Лікарі-трихологи встановили деякі тимчасові рамки, що визначають «нормальний» процес посивіння конкретно для чоловіків-європейців слов’янського типу. Згідно з цими даними, перші і дуже рідкісні сиве волосся можуть бути помітні тільки після 35-річного віку. Їх кількість помітно додається вже до 50 — 55 рокам. Якщо стрімко посивіння сталося в цьому проміжку часу, то це цілком нормальний процес. Також важливо відзначити, що сивина з’являється у чоловіків всіх типів і відтінків волосся, але особливо сильно вона помітна у темних шатенів і брюнетів.

Інша справа — коли перші ознаки сивини спостерігаються у молодих людей, які не досягли ще 25- річчя. В окремих випадках перша сивина може «піти в зростання» навіть у 16-річних підлітків. Такі ознаки вже повинні викликати занепокоєння, адже сиве волосся — це не чисто естетична проблема. По суті, посивіння є знебарвленням волосся, яке відбувається через недостатню кількість меланоцитів (пігменти клітин), а також через появу в кірковій речовині волосся множинних пухирців повітря. Саме через них сивина здається особливо помітною, оскільки такі бульбашки відображають і підсилюють неприродну біле забарвлення. А до такого ефекту може призводити цілий ряд шкірних, гормональних і ендокринологічних розладів. Значить, сиве волосся сигналізують про те, що пора відвідати лікаря.

На жаль, навіть у наш час медицина ще не може побороти цю проблему повністю. І навіть якби фармацевти навчилися синтезувати меланоцити і вводити їх в організм, стан волосся від цього не покращився б. Але чоловікам, посивілим занадто рано, зневірятися не варто, краще вдатися до наявних медичним та народних засобів боротьби з небажаним знебарвленням. Багатьом допомагає застосування препарату антіседін, який вільно продається в аптеках, інші вважають за краще просто підфарбовувати волосся в салонах краси або в домашніх умовах, по-старому.