Еда

Принципи здорового харчування

У Вас немає часу для харчування на роботі? Після декількох годин розумової роботи, Вам хочеться заснути на робочому столі? Познайомтеся з простими способами здорового, енергетично багатого харчування.

Першим прийомом їжі дня завжди є сніданок

Ви належите до тих людей, які не їдять сніданок? Тому що Ви не голодні або у Вас немає часу? Вам не обов’язково з’їдати рано вранці багато їжі. Досить перекусити трохи по дорозі або в офісі. Це дозволить уникнути голоду до обіду і поїдання нездорових закусок.

Їжа на робочому місці

Уникайте почуття голоду в обід. Сніданок допомагає витримати без почуття голоду до обіду. Таким чином, ми не з’їмо надто багато на обід, що є серйозною причиною втоми після обіду. Їжте рівно стільки, скільки Вам потрібно для втамування голоду. Не переїдайте. Що ще призводить до втоми? Перш за все, поєднання вуглеводів і жирів, тобто типовий стейк з картоплею фрі і пудингом. Постарайтеся з’їсти обід без картоплі, макаронів або хліба. Замість цього, внесіть в раціон білки і овочі, наприклад, салат з качиної грудинки, рибу з овочами або салат зі стейком (без картоплі фрі). Наприкінці «еспресо» — і Ви готові до роботи.

Їжа в дорозі

Перебуваючи в дорозі можна харчуватися з користю для здоров’я. Звичайно ж, це вимагає більших зусиль, ніж приготування обіду вдома. Головна рекомендація: візьміть з собою пляшку води, фрукти та горіхи. Так у Вас не буде необхідності зупинятися, щоб купити їжу. Завжди поєднуйте «шкідливе» із чим-небудь «корисним». Якщо Ви купуєте ковбасу чи гамбургер, з’їдайте потім салат, фрукти або йогурт. Майже на кожній заправці Ви можете купити свіжі соки. В дорозі не варто занадто багато їсти, але як мінімум один раз в день потрібно з’їдати здорову їжу.

Втома є результатом браку сну і рідини

Тіло дорослої людини щогодини втрачає 50-100 мл рідини, тобто восьмигодинний сон вже може привести до її дефіциту. Якщо навіть після пробудження Ви не відчуваєте спраги, організм все одно протягом дня буде вимагати рідину. Тому, кожну годину Ви повинні випивати склянку води.

Їжте менше «порожніх» калорій

Порожні калорії знаходяться в їжі, яка постачає занадто багато енергії, але без важливих поживних речовин, таких як вітаміни і мінерали. Кращим прикладом є цукор. Він містить тільки чисту енергію. Також її багато в солодощах, білому хлібі, більшості готових страв і фаст-фуді. Вони містять тільки багато калорій і нічого більше. Організм під час напруженої розумової праці і низької фізичної активності відчуває потребу, перш за все, в амінокислотах, ненасичених жирних кислотах, вітамінах, мінералах і баластних речовинах. Ці цінності зосереджені переважно в натуральній їжі або в тій, яка мало оброблена, такій як свіжі овочі та фрукти, цільні злаки, молочні продукти та риба.

Їжте в кольорі

Ви належите до тих, кому важко вживати рекомендовані 5 порцій на день овочів і фруктів? Буде простіше, якщо Ви будете поєднувати по 3 кольори в кожному прийомі їжі. Їжа стане приємною, кольоровою і різноманітною, і це призведе до того, що їжа стане більш здоровою.