Красота и здоровье

Правильне очищення шкіри обличчя

Найважливіший крок у щоденному догляді за шкірою обличчя — це правильне його очищення. Адже які б креми ви ні використовували, їх активні компоненти не зможуть потрапили за призначенням і дати очікуваний ефект, якщо епідерміс не очищений. Тому це найважливіша і перша ланка щоденного «ритуалу краси» в будь-якому віці.

Очищати шкіру обличчя потрібно два рази на день:
• Вранці ми позбавляємо її від надлишків шкірного сала, що з’явилися за ніч, та готуємо до денного крему і макіяжу. Чим правильніше ми очистимо шкіру лиця, тим краще «ляже» декоративна косметика.

• Увечері ми очищаємо лице від всіх видів забруднень, зокрема від макіяжу і від того ж шкірного сала, і готуємо її до нічного догляду. Чим краще ми її очистимо, тим глибше проникнуть активні компоненти нічного догляду.

Таким чином, здоров’я і краса нашої шкіри безпосередньо залежать від правильного очищення!

Який засіб для очищення обличчя підходить вам найкраще, залежить від типу шкіри. Адже крім основної функції — очищення — у цих засобів є ще одне важливе завдання: не порушити гідроліпідний баланс шкіри.

Правильне очищення сухої і чутливої шкіри обличчя, схильної до роздратування і почервоніння, — це міцелярная вода і поживне молочко. Намагайтеся уникати засобів, які потрібно змивати водопровідною водою.

Для жирної та проблемної шкіри краще використовувати гель для вмивання. Користуватися ним можна тільки після зняття макіяжу. Гель глибоко проникає в епідерміс і очищає пори. В результаті вони не закупорюються і не утворюється акне або чорні точки. Однак треба стежити за тим, щоб він не пересушував епідерміс. Інакше у відповідь той почне виробляти ще більше шкірного сала. Якщо після вмивання ви відчуваєте сухість і стягнутість, спробуйте інший засіб. Пам’ятайте, чим більше піниться гель, тим більше він сушить епідерміс.

Для очищення нормальної шкіри ідеально підійде міцелярная вода (якщо ви хочете уникнути контакту з водопровідною водою) або пінка для вмивання — ніжніша і щадна, ніж гель. У міцелярній воді розчинені найдрібніші частинки (міцели) жирних кислот, які, як крихітні магніти, притягують і видаляють забруднення і залишки макіяжу. Її можна також використовувати як засіб для зняття макіяжу при будь-якому типі шкіри.

Для ранкового очищення обличчя досить умитися гелем чи пінкою. Увечері ж спочатку потрібно зняти макіяж, а потім вже очищати обличчя від забруднень. І не забувайте раз на тиждень робити пілінг для більш глибокого очищення обличчя.

Прості принципи правильного очищення, які допоможуть вашій шкірі обличчя довше залишатися пружною і сяючою:

• Ніжно помасажуйте обличчя, використовуючи засіб для очищення.

• Рушник має бути м’яким — не розтирайте шкіру, а ніжно промакуйте її після процедури.

• На суху шкіру після вмивання за допомогою ватного диска нанесіть тонік: він зніме залишки бруду, макіяжу та мікрочастинки накипу, який завжди з’являється від водопровідної води.

• Коли ви змиваєте гель або мус, вода не повинна бути комфортно темлою. Занадто гаряча або дуже холодна вода від час вмивання — це зайвий, абсолютно непотрібний стрес для епідермісу.

• Після очищення та нанесення тоніку не забувайте про живильний або зволожуючий крем.

Читати: 4 поради по догляду за шкірою обличчя