Культура

Нью-Йорк: музей свободи!

Архітектурне бюро zU-studio запропонувало створити Музей Свободи у вигляді трикутника — символу ідеальних пропорцій. Крім того, новий проект передбачає поділ музею на зони, відповідні каналам, через які людина пізнає свободу — Тіло, Розум і Дух.

ny2

Конкурс на архітектурний проект музею на острові Статуї Свободи був організований на честь 130-річчя пам’ятника. Організатори конкурсу вважають, що це відмінний привід створити новий музей в знаковому місці. Архітектори з Амстердама взялися за проект не тільки по-архітектурному, а й по-філософськи. Вони вибрали основою свого проекту форму трикутника і розділили його на три частини — Тіло, Розум і Дух. Кожна з них буде відповідати за свій вид активності, а разом вони створять гармонію в просторі.

ny3

Проект, в першу чергу, спрямований на те, щоб створити правильну атмосферу для відвідувачів Музею Свободи. У музеї повинно бути приємно думати про свободу в усіх її проявах — «в їх особистому та суспільному житті». Основа будівлі — дві пересічні дуги — як символ єднання, співчуття і участі. Ці дуги будуть з’єднувати головні частини музею за допомогою кругових пандусів. А простір, утворений цими дугами, є серцем проекту, місцем де будуть проходити найбільш вражаючі виставки та вистави. Тут же відвідувачі зможуть подумати про те, що для них означає свобода.

ny4

Програма музею також буде розділена на три частини відповідно до задумки архітекторів. «Тіло» відповідатиме за виставки, лекції, воркшопи, уроки йоги і танців. Ця частина музею запрошує відвідувачів до пізнання і експерименту з їх тілами. «Розум» створить майданчик для дискусій і дебатів, там люди висловлюватимуть свою думку. «Дух» — це місце, де відвідувачі будуть заново пізнавати себе.

Крім того, архітектори пропонують створити площу перед Статуєю Свободи, яка зустрічатиме відвідувачів, що зійшли з човна. Вхід в музей розташується на розі цієї площі. Перший і другий поверхи музею віддано під виставки і аудиторії, а з даху відкривається чудовий вид на Статую Свободи, Манхеттен і Нью-Джерсі.

«Наша головна мета — зробити цей музей надихаючим місцем для людей. Місія архітектури в цьому випадку — створити правильний простір, де люди можуть експериментувати і заново пізнавати себе », — розповідають автори проекту.