Культура

Найстрашніші музеї світу: наш моторошний ТОП!

1. Костніце (Музей-кісткосховище). Чехія, Седлець

muz1

У цьому містечку було збудовано каплицю Всіх Святих. У підвалі знаходилася ще одна каплиця, і сама її назва вже лякає — Каплиця Душевної агонії Ісуса в Гетсиманському саду. Каплиця була побудована при кладовищі, яке займало величезну територію в 3,5 гектара. Ховали на цьому кладовищі переважно тих, хто помер від епідемії чуми в 1318 році. Жертв хвороби виявилося близько тридцяти тисяч. Пізніше до них додалися ще й жертви воєн гуситской війни, яких також була величезна кількість. В результаті кладовище виявилося переповненим, та так, що довелося витягти скелети і кості з гробів. Їх не знищили, а склали безладної купою в підвальній каплиці.

muz2

У 1511 році невідомий монах з невідомої причини (можливо, віддаючи данину поваги покійним) склав з останків шість пірамід. Імпровізовані пам’ятники знаходилися в каплиці аж до 18 століття, коли власником цих земель став князь Шварценберг. Він вирішив впорядкувати останки і підійшов до цього з творчої точки зору — наказав різьбяреві по дереву зайнятися каплицею. Той не підвів замовника і в результаті на світ з’явився інтер’єр і герб князя, вирізаний з людських кісток. За деякими даними, на оформлення каплиці пішло близько сорока тисяч скелетів!

2. Музей чортів, Литва. Каунас

muz3

Друге місце займає єдиний музей світу, присвячений чортам. Тут зібрана колекція з майже тисячі всіляких видів чортів. Музей був створений в 1966 році. До нього увійшла особиста колекція професора А. Жмуйдзінавічюс. Колекція (вже належить музею) не перестала поповнюватися, так що до 1991 року в ній було +1742 чортика. Фігурки виконані з різних матеріалів від кераміки до пластмаси, є навіть експонати зі шкіри. Колекція музею поповнилася екземплярами з 23 країн і продовжує поповнюватися донині. Литовська колекція чортів — найбільша в світі на даний час.

3. Замок Ельміна. Кейп-Кост у Гані

muz4 muz5

В минулому Гана — один з центрів работоргівлі. Не дивно, що споруди там вражають своїм виглядом. Будинки, побудовані в 15 столітті, зустрічаються там практично на кожному кроці — приблизна відстань між ними близько п’ятнадцяти кілометрів. Замок Ельміна, європейська фортеця, являє собою зразок жорстокості білої людини. Вікна в замку — тільки під стелею, маленькі і не пропускають світло. Задушливі каземати, кайдани, вузький пролом в стіні, спеціально призначений для чорношкірих рабів, готових до завантаження на торговий рабовласницький корабель. Найстрашніше в замку — кам’яний колодязь, в якому тримали рабів, які готуються до відправки.

4. «Музей тортур». Нідерланди, Гаага

muz7

Його ж називають «Воротами арештантів». Саме тут міститься найбільш страшна експозиція музею, незважаючи на те, що однойменний музей в Амстердамі більш відомий. Музей розташований на центральній вулиці Гааги і страшно контрастує з жвавою і світлою територією Бау-тенхоф. Похмура будівля тринадцятого століття славиться тим, що в ній проходили страшні тортури для злочинців, привезених сюди з усього королівства. У музеї представлено цілий арсенал тортур-пристроїв, якими користувалися середньовічні кати. Гід, який супроводжує туристів, детально описує методи застосування цих пристроїв, що ще більше посилює враження. Музей настільки вражає своєю жорстокістю, що в ньому траплялися неприємні інциденти — такі, наприклад, як часті непритомності у туристів.

5. Музей душ покійних. Італія, Рим

muz8

На п’ятому місці моторошний музей, що знаходиться в ризниці церкви Chiesa del Sacro Cuore, або церкви Святого Серця. У цьому музеї зібрана колекція доказів того, що загиблі душі присутні на землі і живуть серед живих. Просто так туристів в музей не пускають — необхідно отримати дозвіл у місцевого священика.

Початок колекції було покладено місцевим настоятелем в 1912 році. На даний час там зібрано не менш сотні експонатів, так або інакше пов’язаних з душами і примарами. Так, туристам покажуть нічний ковпак, на якому видніються закопчені відбитки пальців. За офіційною версією це сліди рук Луїзи де Сенешаль, яка після смерті стала примарою. Легенда свідчить, що покійниця була незадоволена своїм чоловіком, який після її смерті не дотримувався покладений траур і дозволяв собі всілякі вольності з навколишніми дівчатами. Вночі примара з’явилася до мирно сплячого вдівця, почала щипати його за ніс, а після зняла з нього нічний ковпак.

Що цікаво, так це те, що фото експонатів неможливо проявити.

6. Замок Бран або замок Дракули. Румунія, Трансільванія

muz9

На шостому місці хіт-параду легендарний замок Дракули. Він збудований на краю прірви в Карпатах. Середньовічна будова виконана в популярному в той час готичному стилі. У замку вузькі коридори, довгі сходи з каменю, неприємно маленькі кімнати, які змушують людину відчувати себе дуже незатишно. Можливо, Брем Стокер описував у своїй книзі саме цей замок, тому що виглядає він ідентично опису. Коли замок оформляли під музей, будівельники внесли деякі зміни. Так, головний димар сконструйований таким чином, що пориви вітру змушують його випускати несамовиті стогони і виття. В одну з кімнат оформлювачі затягли ліжко гідне вампіра. За легендою, граф Дракула приводив жертв в цю кімнату і саме на цьому ліжку висмоктував з них кров.

Замок був побудований князем Владом Четвертим, відомим більше як Влад Цепеш. Незважаючи на те, що багато хто думає, що Цепеш — це прізвище, це не так. Прізвисько Цепеш (садить на кіл) князь отримав за виняткову жорстокість по відношенню до неугодних йому людей, як до ворогів, так і до союзників.

Він садив провинних на коли, розставлені по шляху в замок. Ця дорога і до цього дня носить назву «Дорога загострених колів».

7. Музей тортур. Мальта

muz10

Музей розташований в стародавній столиці Мальти — Мдіне. Незважаючи на те, що таких музеїв в Європі величезна кількість, ніде немає такого зібрання експонатів, як тут. Сама Мдіна являє собою зразок музею — невелике середньовічне місто, немов застрягле в часі, в якому практично ніхто не живе. Вузенькі пилові вулички, моторошно виглядає спуск в підвал музею — ніщо в цьому місті не росполагає до веселощів.

Музей побудований на тематику інквізиторських часів. У підвалі зберігаються не тільки знаряддя тортур, причому знаряддя страшні, середньовічні — щипчики для видирання нігтів, іспанські «чобітки», обручі, що здавлюють голови. Самі жертви інквізиторів теж тут — шибеники, люди, які побували в обручах, інші жертви «боротьби з відьмами». Незважаючи на те, що жертви зроблені з воску, виглядають вони на рідкість природно і натурально. У музеї створені цілі композиції з воскових фігур — «чаклун» і інквізитор, вливає йому в рот розпечене масло, «відьма» і кат, що вириває їй язика. Окремо варто зауважити, що за туристами невідступно слідує смотрітель- теж свого роду експонат — в середньовічному вбранні і … з горбом.

8. Вежа божевільних. Австрія, Відень

muz11

На восьмому місці моторошна споруда, відома під назвою «Вежа божевільних» або «Музей патологоанатомії». У середні століття тут знаходився притулок для божевільних.

muz12

Цей музей не рекомендується відвідувати людям з підвищеною сприйнятливістю і слабкою нервовою системою. Тут знаходяться вельми оригінальні експонати — гінекологічне крісло з червоного дерева, поруч з яким стоять банки з заспиртованими органами, ураженими венеричними захворюваннями. Поруч — засушені органи, черепа, голови злочинців і божевільних, і ще безліч заспиртованих експонатів — зразків тих чи інших патологічних відхилень.