Путеводитель

МОНАКО ВОЮЄ З МОРЕМ

ЗОВСІМ СКОРО МОНАКО СТАНЕ БІЛЬШЕ! КНЯЗІВСТВО РОЗШИРЮЄ ТЕРИТОРІЮ ЗА РАХУНОК ОСУШЕННЯ МОРЯ, ЩОБ ПОБУДУВАТИ НОВИЙ КВАРТАЛ. ДО 2025 РОКУ ПЛОЩА МОНАКО ЗБІЛЬШИТЬСЯ НА ШІСТЬ ГЕКТАРІВ.

monaco1

За п’ятдесят років освоєння водних територій сформували сучасний вигляд князівства Монако. Перші проекти по осушенню моря в районі Ларвотто були здійснені в 60-х. У 1971 році з’явився район Фонвьей, а в 2003 році настала черга реконструкції порту Еркюль.

monaco2

Монако — не перша держава, що відвойовує території біля моря. Аналогічний успішний досвід є у Сінгапуру, Китаю, ОАЕ, Японії, США, Катару та Нідерландів. Голландці почали осушувати моря ще в XVI столітті. Технологію меліорації вітряками, тільки в багато разів вдосконалену, використовують в Європі і зараз. Також моря осушують за допомогою дамб та намивним способом — шляхом відкачування піску з дна. Саме так побудовані знамениті «Пальмові острови» в ОАЕ.

monaco3

У Монако, щоб уникнути негативного впливу на довколишній заповідник Ларвотто і коралові рифи, реалізація проекту буде протікати під строгим контролем екологів, а всі будівельні роботи — проводитися з моря. Зараз йде монтаж акустичних захисних екранів висотою п’ять метрів.

monaco4

На «новії» землі побудують еко-квартал: житлові будинки, офіси, парковку, внутрішній порт, парк і набережну. Квартал вже отримав ім’я — Портьє.
Територія на 50% збільшить площу «Грімальді Форуму» — головного культурно-виставкового центру князівства.
Завдяки змінам «Грімальді Форум» зможе реалізовувати більші і масштабні проекти, проводити більшу кількість заходів одночасно, що стане цінним внеском в підтримку привабливості Монако як туристичного та ділового напрямку.

Голова ради директорів і виконавчий директор Bouygues Construction Філіп Боннаве сказав: «Ми раді можливості взяти участь у розвитку князівства Монако шляхом нового меліоративного проекту, який створить шість гектарів життєвого простору, що відповідає найвищим вимогам в області розвитку і охорони навколишнього середовища».

В 2025 році в історії Монако буде написана нова глава.