Путеводитель

Масдар — проект першого в світі еко-міста (ОАЕ)

Масдар (Masdar) — перше в світі екомісто, ОАЕ. Масдар в перекладі з арабської — джерело. Місто розташоване недалеко від столиці Еміратів, Абу-Дабі. Бюджет цього проекту становить 22 млрд доларів.

oae

oae1

Місто повинно стати також, за задумом розробників, майданчиком для всіх хто займається екотехнологіями. Тут можуть бути на практиці випробувані найфантастичніші ідеї. Повинна, нарешті, втілитися в життя можливість опалювання будівель енергією сонця. Передбачено збір і використання дощової води для потреб міста.

oae3

oae2

Архітектура Масдара (Masdar) — результат роботи студії Foster and Partners. Їй потрібно було вирішити складну задачу: поєднати традиційну арабську архітектурну стилістику з ультрасучасними напрямками світової дизайнерської думки, при цьому не забуваючи про практичну мету проекту — будівництво з використанням прогресивних матеріалів і сучасних систем енергоспоживання та генерації.

oae4

oae5

oae7

Зараз територія майбутнього оазису екологічної відповідальності є, в основному, тільки мертвий пісок, розпечені дороги і невеликі кластери з будинками, магазинами і кафе. Проте вже до 2018 року тут обіцяють виростити першу чергу житлових, комерційних і громадських будівель для 7000 городян і 15 000 жителів передмістя. Вартість стартового етапу створення Масдара вже досягла 22 млрд $. Після цього в екомісті і на прилеглих до нього територіях зможуть оселитися майже 100 тисяч осіб.

oae8

oae9

oae10

Почалася реалізація проекту в 2006 році, планувалося поетапне будівництво із завершенням через 8 років. До 2009 року за планом повинні були здати всі офісні і житлові приміщення Масдара. З цим завданням впоралися. І очікувалося, що після завершення всіх етапів, вже до 2025 року в екомісті будуть проживати 50 тисяч осіб і ще 40 тисяч будуть щодня приїжджати сюди на роботу.

На даний момент в місті Масдар (Masdar) проживає всього 102 людини, переважно студенти. Але їх життя можна назвати міським з дуже великою натяжкою: там працює один супермаркет з органічними продуктами, банк, кілька кафе і навіть турагентство. І більше тут поки зайнятися нічим. Але це поки що…