LIFE

Легендарний 12 трамвайний маршрут — 120 років!

Київ чи не єдине місто в світі, де трамвайна лінія йде через справжнісінький ліс. Це легендарний 12 маршрут, якому в цьому році виповнилося 120 років! Саме той, який ми часто бачимо на популярних фото, де старенький чеський вагон їде посеред лісу.
Зараз маршрут №12 особлива гордість киян. Він один з найстаріших та найдовших в Європі. Тільки уявіть собі, у 12 маршруту 80 зупинок!
Трамваєм люблять подорожувати молоді пари, які роблять яскраві селфі, грибники, любителі архітектури, адже в Пущі-Водиці збереглись унікальні царські дачі.

12 трамвайний маршрут

У 1898 році почалось освоєння Пущі-Водиця, і зручного сполучення тут не існувало. Але в 1900 році в Пущу-Водицю проклали трамвайну колію, що сполучила Пущу з Александрівською площею (нині Контрактова). Перші роки людей доставляв локомобіль, що дістав назву парового трамвая. Із 1904 — нова доба в історії трамвая. Підприємство-власник трамвая — Товариство Київської залізниці, електрифікувало Пуща-Водицьку лінію. Для цього встановили стовпи і побудували дизель-моторну станцію, що виробляла струм, виділити моторні вагони. Кошти на реконструкцію виділив керівник київського трамвая — Лазар Ізраїльович Бродський. Він скоро помер, а справу продовжили бельгійці, які у січні 1905 року викупили є контрольний пакет акцій і знайшли кошти для укладки другої колії, оскільки лінія була прибутковою. Тривалість подорожі 1 година. Для порівняння, подорож на паровому трамваї займала 1,5 год. Ціна квитка в один кінець була 24 копійки, а в два боки — 43 коп.