Святий Миколай
LIFE

Коли святкують День св. Миколая?

День святого Миколая Чудотворця — один з перших свят зимового сезону, якого з нетерпінням чекають і діти і дорослі. Це чудовий привід порадувати близьких цінним і символічним сюрпризом.
В Україні покровителя мандрівників, студентів і дітей шанують особливо. Про це свідчить кількість церков і соборів на честь святого. Перший з них був побудований в Києві на Аскольдовій горі ще в 11-му столітті.
Традиційно святий Миколай приносить подарунки-миколайчики тільки слухняним дітям. День Миколая Чудотворця православні святкують, як і щороку, 19 грудня. Католики же, відзначають його 6 грудня. Тому подбати про сюрприз варто заздалегідь. Важливо дарувати не звичайні подарунки, а особливі і символичні. Вічні цінності — ті самі чудеса, які чекаєш в будь-якому віці.

Святим Миколаєм традиційно називають всім відомого Миколи Чудотворця. На відміну від більшості святих, про яких ми дізнаємося з легенд, цей був реальною історичною фігурою.

Він народився в 270-му році нашої ери в Патаре на південному узбережжі Малоазійського півострова. Сім’я хлопчика жила заможно, його батьки були віруючими, тому виховували свого сина в дусі християнських традицій. Микола ріс з глибокою вірою у вищі сили і переконанням, що найстрашнішим у житті людини є гріх і нечисті помисли.
Ледь досягнувши повноліття, він втратив своїх батьків. Однак велика спадщина яку залишили батьки, дозволила юнакові допомагати нужденним. Вважається, що Микола почав опікуватися дітей з незаможних родин: годувати, дарувати подарунки і теплі речі.

З ім’ям Святого Миколи пов’язано безліч легенд. Так, згідно з однією з них, Чудотворець воскресив мореплавця і після цього Святого стали вважати покровителем людей, які працюють в море.
Згідно ще одній легенді, святий допоміг видати дочку візантійського бідняка заміж. У той час дівчина не мала права створювати сім’ю без приданого. Святий Миколай дізнався про це, прийшов вночі до будинку дівчини і кинув їй у вікно великий шматок справжнього золота. Завдяки цьому пара змогла одружитися і поєднати свої серця узами шлюбу. Після цієї події люди почали говорити, що закоханим допоміг якийсь небесний ангел.
Також відомо, що святий Миколай допомагає всім знедоленим і бідним, приносячи ночами в їх будинку теплі речі, їжу і іграшки. Згодом городяни вирахували, хто ж насправді робить добрі вчинки і робить людей щасливими. За свої милосердні справи він отримав звання єпископа.
св Николай икона

Зображення на іконі

Кому допомагає святий Миколай

Традиційно, найбільше за всіх свято Миколая чекають діти, яким в ніч на 19 грудня він кладе подарунки під подушку. Однак Микола Угодник також є покровителем студентів, мандрівників, водіїв, торговців, рибалок і моряків. У останніх навіть є традиція брати іконку святого з собою у море.
Звертатися до св. Миколи в своїх молитвах можуть і ті, хто перебуває в скруті, можуть також і заміжні жінки, що просять чудотворця про тихе і спокійне сімейне життя.

Цікаів традиції на День святого Миколая

Найбільше чекають це свято — діти, так як традиційно в Україні прийнято класти подарунки їм під подушку. При цьому в Європі ця традиція реалізується по-іншому — там вішають спеціальні шкарпетки, в які Святий і кладе свої презенти для малюків.
У давнину на Миколаїв день прийнято було влаштовувати святкові посиденьки і гулянки. Молоді люди збиралися за урочистою вечерею, варили і розпивали пиво, а також будували плани на майбутній рік.
В окремих слов’янських районах люди обов’язково стежили, хто перший увійде в їхній будинок. Вважалося, що якщо це буде людина з «позитивною енергією», весь наступний рік буде благополучним і щасливим. Таких людей називали «полезнікамі».
На території центральної України люди кропили свою домашню худобу свяченою водою і просили Святого захистити тварин від хвороб.
День святого Миколая — це особливий день для дівчат. Вони в цей час починали підготовку до святок: шили наряди, готувались до ворожінь.
Одним із символів свята вважається маленький «Миколайчик». Це шоколадна цукерка у вигляді людини. Традиційно прийнято дарувати такі вироби дітям.

Лист до святого Миколая — куда можна відправити

Також йому можна написати листа, але варто це зробити заздалегідь, щоб він встиг підготувати свій подарунок вчасно. Звісно, без допомоги батьків не обійтися, а тому приділіть свій час дитині, щоб допомогти написати лист, а також красиво його оформити.
В Україні є справжня резиденція святого Миколая. На таку реальну адресу ви можете сміливо відправляти листа.
Адреса для листа:
Святому Миколаю в Карпатах
с. Пістинь, Косівський район
Івано-Франківська область
78633
або
Святому Миколаю в м. Київ
вул. Михайла Донця, д. 2
Київ
03061
Тепер ви знаєте, де живе святий Миколай

День святого Николая

Як зустрічають і відзначають свято в інших країнах

Так само з великим нетерпінням подарунків чекають і дітлахи з-за кордону. Насправді, вони їх отримують трохи раніше, ніж українські і майже на два тижні, а все тому, що святкують цей день — 6 грудня.
У Нідерландах напередодні католицького свята, а саме ввечері 5 грудня, кожна дитина старанно чистить свої черевички, а після, ставить їх біля каміна. А ось вранці дітлахи знаходять подарунки від святого Миколая у своєму взутті.
У Чехії всі малюки напередодні свята, вивішують на камін різдвяну шкарпетку для подарунків. Вважається, що до них вночі приходить Святий Мікулаш і слухняним кладе смаколики — солодощі і фрукти, а неслухняні дітки отримають від нього картоплю.
У Франції також по-особливому відносяться до цього свята. У храмі в Лотарингії навіть зберігається десниця святого. Люди влаштовують народні гуляння прямо посеред вулиць, грають на музичних інструментах. Обов’язковий символ цього дійства — сивочолий старий, який як ви вже здогадались, роздає всім дітям солодощі.

Хто такий святий Миколай

Святий Миколай, також відомий як Святий Миколай Чудотворець або просто Санта Клаус, є постаттю, яка має велике релігійне та культурне значення в християнському світі, особливо в католицькій і православній традиціях.

Святий Миколай був раннім християнським святим і єпископом Міри (Мирни) у Ліції (сучасна Туреччина), де він жив у ІV столітті. Його пам’ять відзначається 6 грудня в католицькій та православній церквах. Він славився своєю добротою та благодійністю, допомагаючи бідним і потребуючим. Його найвідоміший акт доброти відбувся, коли він врятував трьох сестер від бідності, подарувавши їм золото для вінчання.

Образ Святого Миколая став основою для створення сучасного образу Санта Клауса. У багатьох культурах світу Санта Клаус виступає як добрий чоловік, який приносить подарунки дітям у ніч з 24 на 25 грудня під час Різдва.

Святий Миколай є символом доброти, щедрості та допомоги бідним і потребуючим, і його образ існує в багатьох культурних та релігійних традиціях.

Теги:
картинки з миколаєм та фото
украінські свята
миколайчик історія і зображення
хто такий і де живе святий миколай чудотворець
хто такий святий миколай

Вам также может понравиться...