Красота и здоровье

Колір вагінальних виділень у жінок, що норма, а які говорять про проблеми?

Виділення з піхви — це наслідок протікання в організмі жінки певних процесів. Слиз виконує важливі функції репродуктивної системи, і за його станом на ранній стадії діагностувати певні проблеми зі здоров’ям жінки. Лікарі кажуть, що чіткої картини того якими мають бути нормальні здорові жіночі виділення не існує. Але є деякі критерії, за якими саме лікарі можуть зробити той чи інший висновок про жіноче  здоров’я. Одним з таких критеріїв є колір, про нього й поговоримо.

Вагінальні виділення у жінок і дівчат — фізіологічна норма, обумовлена особливостями жіночої репродуктивної системи. Слиз, що виробляється каналом шийки матки і рецепторами стінок піхви, виконує безліч функцій. Одна з них — захисна. Поява нехарактерних за складом і кольором виділень з піхви дозволяє запідозрити наявність гінекологічної патології.

Важливість виділень і їх склад

Виділення вагінального секрету є нормою. Його вироблення відбувається у всіх жінок / дівчат репродуктивного віку, починаючи з початку пубертатного періоду. Тому вагінальні виділення — це фізіологічний стан, ніяк не пов’язаний з початком статевого життя.

Нормальні виділення в своєму складі містять:

 • невелика кількість клітин слизової матки, а також надлишки плазми і лімфи;
 • слиз, що виробляється клітинами цервікального каналу;
 • влагалищную мікрофлору, включаючи і умовно-патогенні мікроорганізми;
 • мінімальна кількість лейкоцитів — перевищення допустимих 10 одиниць вказує на розвиток запального процесу.

Жіночий секрет виконує безліч функцій. Основними є:

 • санація піхви;
 • підтримання необхідного рівня мікрофлори;
 • зволоження стінок вагіни під час сексуального контакту;
 • захист.

Саме зміна зовнішнього вигляду вагінального секрету вказує на розвиток вагінальних інфекцій або інших патологічних змін в роботі органів репродуктивної системи.

kolir-vaginalnih-vidilen-u-zhinok-2

Ознаки патологічних виділень

Вагінальні виділення при виникненні будь-яких проблем змінюють не тільки колір, але і консистенцію. Причиною в більшій частині випадків виступають різні інфекції, викликані активним розмноженням представників умовно-патогенної мікрофлори або збудники, які проникли ззовні.

Провокуючими факторами виступають:

 • недотримання правил інтимної гігієни;
 • лікування протимікробними препаратами;
 • збої на гормональному рівні.

Орієнтуючись на види змін, можна припустити, що стало їх причиною. Але для отримання точного діагнозу необхідне проведення лабораторних тестів.

На наявність проблем вказують наступні ознаки:

 • поява неприємних відчуттів в області паху, свербежу та / або відчуття печіння;
 • жіночі виділення змінюють відтінок — колір може бути: жовтий, зелений і молочно білий, іноді містять піну;
 • в складі секрету присутні сирнисті включення білого або помарнчевого відтінку, які викликають роздратування зовнішніх статевих органів;
 • збільшення обсягу вагінального секрету і поява специфічного рибного запаху;
 • поява рясних виділень з вагіни жовтого кольору разом з болями при сечовипусканні;
 • густий вагінальний секрет, що містить домішки гною / крові (темного кольору), з неприємним запахом

Патологією визнаються також кров’янисті виділення в проміжках між менструаціями. Поява неприємного амбре і зміна кольору вагінального секрету може виступати ознакою розвитку кандидозу, трихомоніазу, гарднереллеза.

Характерні зміни в залежності від збудника:

 1. Хламідіоз — пінистий прозорий секрет.
 2. Бактеріальний вагіноз (гарднерельоз) — сірий колір в поєднанні з сильним рибним запахом.
 3. Молочниця (вагінальний кандидоз) — густий слиз, що нагадує сир, викликає набряклість і свербіж зовнішніх статевих органів.
 4. Трихомоніаз — липкі жовті виділення, що супроводжуються сверблячкою, гіперемією і набряком слизових статевих органів.
 5. Вагінит, цервіцит, запалення яєчників — зеленого кольору.

Які виділення вважаються нормальними у жінок

Виділення з піхви присутні у кожної жінки репродуктивного віку. Вони є фізіологічною нормою.

Нормальні виділення у здорової жінки повністю прозорі — в них немає ніяких сторонніх включень — і практично не мають ніякого запаху. Ознаками інфекційних заражень стає зміна зовнішнього вигляду виділень і їх консистенції.

kolir-vaginalnih-vidilen-u-zhinok-1

Прозорі виділення

У нормі вагінальні і маткові виділення повинні бути повністю прозорого кольору. Запах або повністю відсутній, або секрет має легкий кислуватий аромат.

Якщо відбувається зміна в складі слизу, що виділяється з піхви, то причини можуть бути різними. Такими часто виступають ендометрит і вагіноз.

Білий колір

Поява у дівчат і жінок слизових виділень з піхви білого кольору також може розглядатися як допустимий фізіологічний варіант. Але тільки в тому випадку, якщо вони мають нормальний запах і однорідні за консистенцією.

Такий колір у виділень з вагіни може з’являтися перед початком менструації, виходом дозрілої яйцеклітини (овуляції).

Виділення білого кольору — норма. Але якщо вони стають каламутними, густими, містять сторонні включення, неприємний запах, то це явна ознака розвитку інфекції.

Спровокувати зміни складу і зовнішнього вигляду вагінального секрету — крім інфекцій — можуть:

 • застосування низькоякісних препаратів для проведення інтимної гігієни;
 • регулярні санації піхви, що порушують природну мікрофлору;
 • тривалий прийом оральних контрацептивів;
 • ведення малорухливого способу життя.

Жовтий колір

Жовті виділення у жінок можуть бути і нормою, і патологією. Вони нормальні, якщо:

 • не супроводжуються появою неприємного запаху, немає печіння, свербіння або іншого дискомфорту;
 • мають незначний жовтий відтінок;
 • по консистенції водянисті, не містять згустків.

У ситуації, коли у жінки з’являється жовтий (насичений за кольором) секрет, необхідно проконтролювати наявність додаткової симптоматики. це:

 • значне збільшення обсягу виділень;
 • печіння, свербіж зовнішніх статевих органів і слизової;
 • біль при сечовипусканні.

Причинами можуть виступати різні інфекції, зокрема, вагініт, трихомоніаз.
Необхідно обов’язково проконсультуватися з гінекологом і пройти курс лікування.

Сірий колір

Сірі виділення вказують на розвиток серозометри — скупчення серозної рідини в порожнині матки. Діагностується стан найчастіше в період менопаузи, але виникає і у жінок дітородного віку.

Патологія супроводжується сіруватими виділеннями без запаху — якщо скупчилася рідина не інфікована. Якщо ж в порожнину матки проникають патогенні мікроорганізми, виділення починають неприємно пахнути.

Зелений колір

Мутнуваті по консистенції і зелені за кольором жіночі виділення вважаються патологією. Вони є ознакою бактеріальної інфекції, що зачіпає матку і її придатки. У більшій частині випадків супроводжуються гонорею.

Такий зелений відтінок через великої кількості лейкоцитів, що викликано сильним запальним процесом. Такі виділення з вагіни супроводжуються сильним неприємним запахом.

Кров’янисті, бурі (коричневий колір)

Кров’янисті вважаються найнебезпечнішим різновидом, хоча їх поява може бути пояснена періодом менструального циклу — вони можуть виникати перед початком кровотечі, а також під час статевого дозрівання, коли менструальний цикл ще тільки встановлюється.

Причинами бурого вагінальної слизу можуть виступати:

 • примусове переривання гестації;
 • інфекція;
 • початок клімаксу;
 • прийом невідповідних за складом оральних контрацептивів;
 • грубий секс;
 • наявність новоутворень.

Поява кров’яних виділень — привід для отримання кваліфікованої консультації профільного спеціаліста.

kolir-vaginalnih-vidilen-u-zhinok-3

При вагітності

Виділення з піхви будь-якого невластивого типу повинні насторожити вагітну, ставши приводом для звернення до гінеколога. При необхідності лікар призначить відповідне лікування. Особливо небезпечний кров’яний секрет.

У вагітної дівчини також можуть з’являтися і інші різновиди:

 1. Білі. Обумовлені гормональною перебудовою. Вони будуть вважатися нормою, якщо залишаються досить прозорими і не викликають відчуття свербіння, роздратування на шкірі статевих органів.
 2. Жовті. Наявність незначної жовтого відтінку є допустимою фізіологічною нормою. Небезпеку становить секрет насиченого жовтого кольору, який супроводжуються неприємним запахом. Він вказує на присутність інфекції і запального процесу.
 3. Коричневі. Такий варіант — ознака крові, яка згорнулась. Він може вказувати на початок самовільного аборту або бути передвісником передчасної родової діяльності. В такому випадку супроводжується розвитком пологових схваток.

Після пологів

Кров’янисті бурі виділення після пологів присутні у всіх жінок без винятку. Їх поява обумовлена очищенням матки.

У нормі виділення не дуже сильні, за обсягом нагадують класичну менструацію. Перші чотири доби вони досить рясні, потім їх кількість зменшується. Повністю зникають приблизно через 7-10 діб після пологів.

На те, що щось пішло не так, вказує зміна кольору на яскраво-червоний. Занадто рясні (містять кров) — симптом кровотечі.

При клімаксі

Вагінальний секрет присутній у жінок різного віку. Його зміни відбуваються в залежності від днів циклу. Але в період клімаксу, що супроводжується згасанням дітородної функції, загальний обсяг значно скорочується.

При відсутності патологій і порушень природної мікрофлори виділення з вагіни продовжують залишатися прозорими, іноді можуть набувати невеликий жовтуватий відтінок.

При розвитку вагінальних інфекцій якість секрету значно змінюється. У нього з’являється нехарактерний аромат, змінюється консистенція, відтінок і склад.

Поява коричневих виділень без запаху — фізіологічна норма. Вони пояснюються гормональною перебудовою в організмі жінки.

На що звернути увагу

Виділення з піхви допомагають самостійно оцінювати здоров’я органів репродуктивної системи. Будь-які трансформації в складі, кольорі та консистенції вагінальної слизу — привід для отримання кваліфікованої медичної допомоги.

Здача аналізів і діагностика дозволять встановити справжню причину зміни вагінального секрету. Лікування буде призначено, виходячи з отриманих результатів.