Где остановиться

Готель в Нью-Йорку: 1 Hotel Central Park 5*

Самим словом «еко-готель» зараз нікого не здивуєш: так називають і готелі на лоні природи, і міські готелі, що борються за екологію шляхом відмови від непотрібної постійної праски рушників і зайвого флакончика шампуню у ванній. Але мало де місія боротьби за збереження природи реалізується так масштабно, так послідовно і так витончено, як в новому нью-йоркському готелі 1 Hotel Central Park, в якому екологічно все — від архітектури і дизайну номерів до безлічі милих і кумедних дрібниць.

ny4

«Зелений» настрій будівлі видно вже на фасаді, три перші поверхи якого покриті щільним килимом з живого англійського плюща, висадженого за технологією AgroSci ландшафтним дизайнером Деміеном Харрісоном. Складна система з кілометром шлангів розроблена з тим, щоб мінімізувати полив і імітувати за допомогою температури води життєвий цикл рослин, які взимку «впадають в сплячку» і починають активно рости навесні, а тому відчувають себе прекрасно.

ny3

Також Деміен розробив всі озеленення всередині готелю, а тут його багато: від «вертикальних садів» поруч з кожним номером до великих композицій з вертикального озеленення, рослин горщиків і підвісних кашпо з моху у всіх загальних зонах від лобі до ресторанів. Крім того, в кожному номері розташований унікальний тераріум.

ny7

ny8

У дизайні інтер’єрів, активно задіяні матеріали повторного використання, зокрема деревина дуба або стара цегла, і будівельні матеріали тільки місцевого виробництва, наприклад скло і метал. Старої деревиною з розібраних комор обшиті зони в лобі, стелі і стіни номерів.

ny11

ny9

ny9

Крім зелені і теплого старого дерева затишку номерам додають підвіконня-алькови, де приємно сидіти і дивитися на перехожих Манхеттена або читати книги. Як сходинки до алькові лежать шматки старих дерев’яних балок: пожили, теплі, дуже мальовничі.

ny10
Ванни зроблені у вигляді скляних кубів з перегородками, що нагадують індустріальні, що дозволяє використовувати денне світло, змішувачами в стилі ретро і з пісочного годинника, щоб не занадто захоплюватися прийомом душа і не лити даремно воду.

ny6

У ресторані, схожому по стилю на типовий нью-йоркський лофт, використані стара цегла і системи вентиляції, а частина меблів зроблена з деревини повторного використання.
Боротьба за екологію набуває тут досить дотепні, але від цього не менш дієві форми. Наприклад, замість блокнотів з ручками, неодмінних для столиків в узголів’я ліжка, тут лежать грифельні досочки з крейдяними олівцями. Дощечки багаторазові — ніякої шкоди природі і марного перекладу паперу. А думки перед сном можна структурувати нітрохи не гірше.

Інший приклад: замість звичних табличок «Не турбувати» і «приберіть мій номер» тут використовують камінчики з лаконічним «Now» і «Not Now». Дрібниця, звичайно, але симпатично і вкрай екологічно. І як останній аргумент на користь «зеленого» способу життя гостям дають напрокат машини Tesla. Абсолютно безкоштовно!