Путеводитель

Гірськолижні курорти Болгарії!

Банско

bulgari2

Банско — це кращий гірськолижний курорт Болгарії. З усіх зимових курортів, саме Банско має новітній і сучасний лижний центр. За останні роки в поліпшення лижного центру інвестовані мільйони євро компанією «Юлен», яка ним керує.
Банско славиться самим сніжним і найдовшим лижним сезоном (з 15 грудня — 15 травня).

Розташування:
Курорт Банско знаходиться в південно-східній Болгарії в 160 км від Софії і в 6 км від міста Разлог. Місто Банско лежить на берегах річки Глазне, біля підніжжя найвищої і красивою частині Пірінськіх гірського масиву на висоті 925 м над рівнем моря, а його лижний центр — на 2000 — 2600 м.
Гора Пирин має альпійський характер, а її найвища вершина — Віхрен , 2914 м.

Лижні траси розташовані в двох головних лижних центрах:
Чалін Валог (1100 — 1600 м) — тут траси для лижників і
Шилігарніка (1700 — 2500 м) — тут знаходяться траси, на яких проводяться змагання зі слалому і гігантського слалому.

Центри знаходяться в 10 км від міста на північному схилі Пірину. Гондольний підйомник піднімає лижників прямо з Банско до лижних центрів за 25 хвилин. Ще один лижний район — Биндерішка поляна. Його траси призначені для бігу на лижах загальною довжиною 5 км. Загальна довжина маркованих трас становить 70 км.

Боровець

bulgari3

bulgari4
Це найстаріший і найпрестижніший гірськолижний курорт Болгарії з відмінними лижними трасами різної складності, сучасними системами для виробництва снігу, добре організованою системою підйомників і інфраструктурою для відпочинку в горах. Боровець розташований серед хвойного лісу, тому повітря тут надзвичайно свіже і чисте.

Розташування:
Курорт розташований на висоті 1390 м над рівнем моря, на північних схилах гори Ріла, біля підніжжя вершини Мусала (2925м) — найвищою на Балканському півострові.
В околицях Боровця розташовані 190 озер і 79 гірських вершин висотою понад 2500 м. Зима тут м’яка і сніжна.

Траси:
Хороші умови для катання забезпечені трасами різної складності, що мають довжину 42 км. Для бігових лиж є траси від 3 до 10 км. Для любителів слалому і сноуборду є 18 відмінних трас завдовжки 40 км. Залежно від довжини траси діляться по районам в три групи: Ситняково — Мартинова Бараки, Маркуджік — 4 траси і Ястребец — в траси. Траси Ястребец — найкращі, тут постійно проводяться змагання з лиж дисциплін альпійського і світового чемпіонатів.

Пампорово

bulgari5
Найпівденніший і теплий гірськолижний курорт в Болгарії, розташований в серці Родопских гір. Пологий рельєф гори робить лижні ділянки Пампорово особливо зручними для початківців лижників.

Розташування:
Пампорово розташований на висоті 1650 м над рівнем моря біля підніжжя родопської вершини Снежанка (1926 м). Пампорово знаходиться в 240 км від Софії і в 85 км від Пловдива.

Траси:
Загальна протяжність 8 трас понад 17.5 кілометрів, розташовані на висоті від 1 926 м до 1450 м над рівнем моря на північних, східних і західних схилах вершини «Снежанка». Найскладніша траса — «Стіна». Обслуговуючі їх канатні дороги загальною протяжністю 10.700 м розраховані більш ніж на 8.500 пасажирів на годину. Гірськолижний курорт Пампорово має також траси для лижних гонок довжиною від 5 до 10 кілометрів, загальною протяжністю 34 км.

Чепеларе

bulgari6
Місто Чепеларе розташоване в невеликій долині серед гір Родопи. Найдовша лижна траса знаходиться саме в Чепеларе. Є траса для дітей та початківців. Інфраструктура лижного центру проста, але добре підтримувана. Чепеларе — більш маленький курорт, що пропонує спокійний відпочинок на природі.

Розташування:
Місто знаходиться в 222 км від Софії і в 72 км на південь від Пловдива. Гірськолижний курорт Пампорово знаходиться всього в 10 км.

Траси:
Загальна протяжність трас — 11 400 м.
• Траса Мечі чал 1 — найскладніша (чорна), її довжина становить 3150 м і ширина — 50м, перепад висоти — 720 м.
• Мечі Чал 2 (туристична) — комбінація з червоною і зеленою трас середньої складності, їх довжина становить 5250 м і ширина — 25 м, перепад висоти — 720 м.
• Лижна траса для бігових лиж нараховує 30 км в довжину.
• Також є траса для біатлону (5 км).

Зимовий відпочинок в Болгарії — справжнє задоволення для любителів зимових розваг!