Красота и здоровье

Геморой: симптоми та лікування в домашніх умовах

Геморой — це хронічне захворювання, що супроводжується збільшенням гемороїдальних судин вихідного відділу прямої кишки. Геморой є одним з найпоширеніших захворювань сучасності серед людини. За офіційними даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я ним хворіють до 40% всього населення земної кулі.
Геморой може бути зовнішнім — якщо має місце збільшення зовнішніх (що знаходяться в безпосередній близькості до анального отвору) гемороїдальних вузлів; внутрішнім — при залученні в процес внутрішніх (розташованих в самому анальному каналі) гемороїдальних вузлів; а також комбінованим — якщо задіяні вузли обох порядків. Кількість вузлів може варіювати від одного до п’яти і більше.

Гемороїдальні вузли

Гемороїдальні вузли складаються з дрібних артерій, вен і їх множинних соустій це нормальні анатомічні утворення наявні у всіх людей.
Гемороїдальні вузли в нормі поряд мускулатурою анального кільця виконують функцію герметичного замикання заднього проходу. Застій венозної крові і надмірне настуживания порушують положення вузлів, вони сповзають вниз разом зі слизовою оболонкою. Потім відбувається перебудова і порушення кровопостачання, що призводить до збільшення.

У розвитку гемороїдальної хвороби беруть участь дві групи чинників: сприятливі і ті, що провокують.
Одним з головних факторів є спадковість (приблизно 42% спостережень захворюваності гемороєм мали сімейну схильність).
Провокуючих чинників безліч: сидячий спосіб життя, запори, вагітність, пухлини тазових органів (міома матки, кісти яєчників), неправильне нерегулярне харчування, неправильний туалет анальної області.
Якщо раніше вважалося, що гемороєм частіше хворіють жінки, то сьогоднішні дані говорять нам про те, що обидві статі, приблизно з однаковою частотою, схильні до цього захворювання.

Види геморою

  • внутрішній геморой — вузли зосереджені тільки на внутрішніх венах прямої кишки, тривалий час протікає безсимптомно;
  • зовнішній геморой — вузли виступають назовні заднього проходу, що провокує біль і неприємні відчуття, часто провокує утворення тромбу, тобто становить небезпеку для життя пацієнта;
  • комбінований — вузли розташовані по всьому кінцевому відділу прямої кишки, тобто і всередині і зовні, відрізняється найбільш болючим і небезпечним перебігом хвороби.

Незалежно від того, який геморой у хворого, необхідно провести спеціалізоване обстеження для запобігання небезпечних наслідків і хірургічного втручання.

Симптоми, перші ознаки

Початкова стадія геморою пов’язана з виникненням у хворого таких ознак: печіння, свербіння та больові відчуття в прямій кишці або в анусі. Це перші ознаки геморою. Крім того, в процесі дефекації починають спостерігатися болі, а в калі в 95% випадків можуть бути присутніми слиз та кров.

Якщо своєчасно не почати лікування, то виникнуть такі погіршення, як:

  • випадання запаленого вузла з заднього проходу;
  • виділення крові із заднього проходу;
  • анальний сфінктер повністю перестає працювати.
  • Знаючи про симптоми геморою, ви завжди зможете попередити у себе розвиток хвороби.

Лікування геморою в домашніх умовах

У більшості випадків геморой можна лікувати за допомогою домашніх засобів, які знімають або зменшують біль, запалення, набряк, свербіж і тиск.
Чим лікувати і те, що можна зробити вдома (багато порад пишуть на форумах але почніть з такого):
1. Тримайте уражену область в чистоті. Хоча торкатися до неї може бути дуже болісно, один з найважливіших кроків для початку лікування — тримати її якомога чистішою. Обережно мийте уражену область теплою водою, використовуючи м’яку махрову мочалку і неагресивне мило. Ретельно змивайте мило, а потім насухо промокайте шкіру чистим рушником або дуже м’яким туалетним папером.
Також можна спробувати використовувати вологі серветки, які будуть набагато м’якше, ніж сухий туалетний папір. Бувають серветки, просочені алое або іншими пом’якшуючими речовинами.
2. Почніть місцеве лікування в домашніх умовах спеціальними мазями і свічками, які ви можете купити в будь-якій аптеці.
3. Налаштуйте харчування так, щоб в ньому було більше клітковини.
4. Налаштуйте свій стул так, щоб не було запорів або ускладненої дефекації.
5. Пийте більше води.
6. Прикладайте лід або холодний компрес. Холод зменшить набряк, запалення і біль. Прикладайте лід або компрес до хворого місця на 5 хвилин 2-3 рази на день.
Якщо покращення немає, обов’язково зверніться до лікаря!

Як запобігти геморою?

Запобігти появі геморою можна, якщо дотримуватися наступних правил:

Харчування + вода. Для профілактики геморою, намагайтеся вживати більше свіжих овочів, бобів, фруктів. Менше — хліба, червоного м’яса, сиру і молочних продуктів. Відмовтеся від алкогольних напоїв. Слід пам’ятати про те, що регулярне споживання 8-10 склянок чистої води в день сприяє розрідженню стула і запобіганню запорів.

Спорт. Невелика фізнагрузка і зниження кількості часу, проведеного в сидячому і стоячому положеннях, зменшує ризик виникнення геморою. Ще одне правило: не піднімайте занадто важкі речі. Це створює додатковий тиск на анус і таз.

Здорова дефекація. Що це? По-перше, не засиджуйтеся в туалеті надовго (багато з нас просто-напросто захоплюються читанням журналів в «відокремленному місці» і іграми на смартфоні). По-друге, не перенапружуйтеся при процесі спорожнення кишечника.

Теги: як вилікувати геморой в домашніх умовах,
вузли — внутрішній та зовнішній геморой,
чим лікувати вдома і як позбутися вузлів,
що робити, поради геморой форум