Фріланс. Як організувати роботу вдома
LIFE

Фріланс. Як організувати роботу вдома

Комфортна і ефективна віддалена робота на комп’ютері з дому
Хочете працювати віддалено, але не знаєте, як поєднувати свою справу і будинок?

Або вже займаєтеся фрілансом, але постійно відволікаєтеся і зависає в соцмережах? Прочитайте цю статтю про те, які лайфхаки перетворюють роботу вдома в задоволення.

Комп’ютер — головний інструмент фрілансера

Давайте розберемося, як створити собі вірного і зручного помічника.

1. Регулярно зберігайте копії важливих документів на випадок, якщо зависне програма або ноутбук. Щоб комп’ютер не виключився і не стер напрацювання за день, коли відключать електрику, підключіть пристрій безперебійного живлення.
2. Підтримуйте порядок в комп’ютері. Чистіть папки від зайвих документів, а системний блок від пилу. Оновлюйте версії операційних систем.
3. Використовуйте онлайн-офіс: Google Docs — безкоштовна альтернатива Microsoft Office. Відразу зберігає кожну дію, це також дозволяє редагувати файли і офлайн. Відкрийте онлайн-доступ до документів для клієнтів, щоб скоротити час на пересилку по електронній пошті, очікування коментарів і плутанину в версіях.

Робоче місце і розпорядок дня

Виберете спокійне місце, яке буде налаштовувати вас на робочий процес. Організуйте простір так, щоб чітко знати, де які папери, книги, канцелярія. Пам’ятайте, що творчий безлад гарний тільки до певної межі. Якщо настав хаос, проведіть ревізію і приберіть зайве.

Найважливіший навик фрілансера — вміти управляти своїм часом.
Ось поради, які вам точно допоможуть:
Плануйте день і розставляйте пріоритети між замовленнями, сім’єю і домашніми справами. Чергуйте складні завдання з легкими, творчі з технічними.
Визначте скільки часу йде на однотипні завдання. Так ви точніше сплануєте справи, зрозумієте, яку роботу оптимізувати, скоротити або виконати швидше.
Відновлюйте енергію до того, як вона закінчилася. Розімніться, випийте склянку води, прогуляйтеся навколо будинку. Дайте голові відпочити і подивитися на завдання свіжим поглядом. Але не затягуйте перерву. 2, 5, 10 хвилин достатньо. Інакше відволічетеся і втратите час на неробство.
Ретельно плануйте нудні завдання, щоб швидко їх закінчити і не відтягувати на тиждень, постійно переживаючи. Перетворіть їх в джерело задоволення, розвитку навичок і напрацювання досвіду. Для цього використовуйте, наприклад, техніку Pomodoro. Ставите таймер на 25 хвилин і працюєте не відволікаючись.
Працюйте в будні поки інші члени сім’ї на роботі, в школі чи дитячому садку. Якщо близькі вдома і вимагають уваги, дайте їм невелике завдання, нехай допомагають. А якщо діти зовсім маленькі, приділіть їм кілька хвилин, не чекаючи дитячого плачу.

Ви плануєте приділяти роботі 3 години на тиждень і швидко стати професіоналом?
Хочемо вас засмутити — такого не станеться. Краще складіть графік, дотримуйтеся його і зможете реалізувати масштабний проект в рази швидше. Особливо це стосується творчих особистостей, які чекають натхнення і залишаються з чистим аркушем.

Візуальне розуміння виконаного обсягу завдань зміцнює віру в себе і свої можливості. Пишіть списки, відзначайте завдання. Планувальники допоможуть в цьому — Trello, Wunderlist, Evernote. Встановіть додаток на телефон або створіть акаунт на сайті. Зрозумійте, що в кінцевому рахунку заробіток залежить тільки від того, наскільки ви ефективні і продуктивні.

Близькі vs. Клієнти

Люди, які просять вашої уваги, в першу чергу рідні. Обговоріть з ними, як хочете працювати на дому. Попросіть в певний час вас не відволікати і допомагати сконцентруватися.

Буває, що близькі не приймають ваші заняття за серйозну роботу. Тоді покажіть їм, що робите, як приходить оплата, як допомогли іншим і які відгуки отримали. Рідні, нарешті, почнуть поважати ваш час і підтримувати вас. У роботі на дому це дуже важливо.

Не забувайте і про замовників. Поважайте чужий час — будьте доступні, передзвонюйте, відповідайте на повідомлення в пошті і месенджерах. Якщо проект великий, частіше показуйте, що зроблено. Швидко помічена помилка заощадить вам час на виправлення.

Ви вже знаєте, як зробити свій робочий день комфортним і продуктивним. Тепер використовуйте всі свої знання і вміння, шукайте нову інформацію за фахом, проходьте курси, читайте книги. Ставайте крутим фрілансером і ламайте всі стереотипи про роботу вдома.

Читати, як правильно скласти резюме.

Вам также может понравиться...