Красота и здоровье

Для знищення вірусів розробили спрей-дезінфектор тривалої дії

Звичайним дезінфікуючим засобам для знищення вірусів потрібен якийсь час для повного очищення поверхонь, що робить їх незручним у використанні на предметах частого дотику: дверних ручках, ліфтах і перилах. В університеті Центральної Флориди розробили новий дезінфектор у вигляді спрея швидкої і тривалої дії, здатний миттєво знищувати віруси
Інженер і глава проекту Христина Дрейк пояснює: «Щоб убити 99,9% вірусів і мікробів, дезінфікуючим засобам на основі протирання потрібно, щоб поверхня залишалася вологою декілька хвилин. Ми створюємо спрей-дезінфектор швидкої дії, який буде очищати швидше, ніж сучасні дезінфікуючі засоби, і буде зберігати свої властивості ще деякий час, він лягає на поверхню у вигляді тонкої плівки.
За словами Дрейк, ця плівка прозора і не липка, а ще не помітна через своїх нанорозміри, вона містить дезінфікуючі частинки. Безперервна дезінфекція буде забезпечуватися за рахунок регенеративної природи цих наночастинок.
Ідея створення такого спрею, прийшла Дрейк в голову в магазині, коли вона помітила, що співробітник наносить дезінфікуючий засіб на поверхню і потім протирає її, знижуючи ефективність спрея.
У розробленому Дрейк спреї знаходяться наночастинки оксиду церію, які, як показують попередні дослідження, знищують віруси, подібні SARS-CoV-2, що викликають захворювання COVID-19.
Відомо, що наночастинки оксиду церію мають широкий спектр терапевтичних властивостей: загоюють діабетичні рани, зменшують шкоду від радіації, допомагають у знищенні ракових клітин і діють в якості антибіотика. Вони мають унікальну здатність діяти як потужний антиоксидант в здорових клітинах людини, а також генерувати захисні гідроксильні радикали для захисту від патогенів.
«Ми працювали над використанням цих наночастинок для знищення ракових клітин, і ми подумали, а чому б не створити окремий склад, який, може таким же чином дезактивувати вірус, використовуючи його окислювально-відновну здатність», — говорить співавтор розробки професор Судіпту Сил.
Новаторство цього підходу полягає в тому, що спрей включає унікальний механізм дезінфекції — наночастинки будуть утворювати на поверхні предмета тимчасову дезінфікуючу плівку.