Чому жовтіє часник
LIFE

Чому жовтіє часник

Пожовкле пір’я часнику — явище, з яким досить часто стикаються багато городників. Причин цього недугу рослин може бути безліч, тому всім охочим зберегти врожай в першу чергу необхідно виявити ці причини, а потім їх усунути.

Найчастіше пожовтіння пір’я можна побачити в озимого часнику, особливо у тих представників, які були посаджені в осінній час занадто рано. В даному випадку нічого вдіяти не можна, однак дане явище — попередження, що садити часник на наступний рік потрібно не раніше, ніж у другій половині жовтня (погода у цей час холодна, паростки не встигнуть проклюнутися).

Якщо пір’я пожовкло у весняний час і цьому передував невеликий заморозок (а саме заморозок може спровокувати дану недугу), то в цьому випадку допоможе обприскування рослин препаратами Цикрон, НВ-101, Епін і т. д. Обприскування слід проводити кожні три-п’ять днів до тих пір, поки часник не одужає.

Ще одна причина пожовтіння часнику — нестача вологи. З цією проблемою допоможе впоратися своєчасний полив і розпушування ґрунту.

Також спровокувати зміну кольору пір’я часнику можуть шкідники у вигляді, наприклад, цибулевої мухи. Даних комах не лякає різкий запах, тому методи обприскування настоєм полину та іншими пахучими засобами тут не підійдуть. Найбільш дієвий препарат від цих шкідників — суміш попелу та тютюнового пилу (1:1). Притрусивши грунт навколо часнику подібними «ліками», ви створите несприятливі умови для виживання цибулевої мухи на часниковій грядці.

Грибок — це ще одна причина, через яку можна помітити легке пожовтіння пір’я часнику. Найчастіше грибок пошкоджує коріння цих рослин, тому намагайтеся завжди перед посадкою вимочувати зубки в спеціальних препаратах (Фітоспорин, Максим) або слабкому розчині марганцівки.

Пожовтіти часник може і від нестачі азоту і калію. У першому випадку допоможе підживлення сечовиною (на 10 літрів води столова ложка сечовини), у другому — внесення в грунт добрива сульфат калію (чайна ложка на літр води).

Вам также может понравиться...