Красота и здоровье

Чи справді відбілюють пасти для відбілювання зубів?

Максимально білі зуби, миттєвий ефект, білосніжна посмішка — це лише деякі слогани, з реклам відбілюючих зубних паст. Але чи буде ефект насправді таким самим, як заявляють виробники?

Підібрана пара — паста і зубна щітка

Насправді це зубна щітка очищає наші зуби, адже йдеться про механічне видалення залишків їжі з усієї поверхні зубів. Якби ми ставилися до цієї операції ретельно і сумлінно, приділяли б їй 2,5 хвилини мінімум два рази протягом дня і робили б це правильно, наші зуби, ймовірно, виглядали б значно краще.

Є, звичайно, інші фактори, відсутність яких впливає на утворення пустот, наприклад, фтор, який ми поставляємо в організм разом з деякими продуктами і водою. Декому цього елемента не вистачає, і однією зубної щітки для поповнення нестачі фтору, на жаль, явно не достатньо, тому на допомогу приходить паста.

Що таке зубна паста?

Не бійтеся банальних питань. В даному випадку виявляється, що відповідь не так очевидна. Зубна паста — це не чудовий засіб, який при нанесенні на зуби робить їх білими, красивими і здоровими. Так от, паста делікатно підтримує весь процес очищення. Крім того, піниться, пахне і освіжає подих.

Паста не завжди мала такий склад, як ті, що доступні сьогодні на ринку. Були різні моди в області домашнього і промислового виробництва в минулому. У дев’ятнадцятому столітті, наприклад, для виготовлення пасти використовували розтерті в порошок оболонки каракатиць, тартрат калію, крейда і гвоздикове масло. Все це разом давало абразивную чистячу суміш.

Нововведення відбулося тільки в 1956 році, коли компанія Proctor & Gamble презентувала пасту з фтором. Його недолік сприяє розвитку карієсу. Добавка фтору в зубну пасту і питну воду сприяє профілактиці карієсу зубів. Тепер, коли паста є в кожній ванній кімнаті, важко повірити, що поширення чищення зубів в Америці відбулося тільки після 1945 року, і це завдяки війні, коли сотні тисяч молодих Американців повернулися з армії, де чистка зубів була обов’язковою, і виконувалася в наказовому порядку .

Відбілювання зубів пастою — це насправді чистка за допомогою абразивних речовин, що містяться в ній. Куріння, вживання зафарбованих напоїв і кави, викликає відкладення на зубній емалі у вигляді нальоту. Абразив, що міститься в відбілюючих пастах зчищує цей осад … і емаль, до речі. Чим паста більш абразивна тим більше «відбілюючий» ефект. Частинки абразиву мають різні розміри, в різних пастах різний їх вміст. Таким чином, використовуючи «відбілюючу пасту «ми зуби не відбілюємо, просто більш инвазивно очищуємо.

Яка відбілююча паста краща?

Більшість стоматологів відповість — ніяка. Відбілююча зубна паста підійде для людей, що палять тютюн, тому що ефективно видаляє наліт від сигарет, з яким малоабразивна паста може не впоратися. Однак здорові молоді люди, які бажають мати білі зуби, безумовно, повинні відправитися до стоматолога на професійне відбілювання. Неважко стерти емаль і отримати гіперчутливість, необхідно, однак, пам’ятати, що це стирання є незворотнім процесом.

Який з усього цього висновок? Пасти для відбілювання, як і всі інші, призначені для застосування в помірних кількостях і в потрібних випадках, і вони чистять зуби, а не відбілюють.