LIFE

10 рідкісних фактів про Курта Кобейна

З нагоди 50-річчя від дня народження музиканта!

20 лютого 1967 на світ з’явився Курт Дональд Кобейн, якому судилося прикінчити джаз, створити новий музичний жанр, показати світу нові глибини депресії і залишитися в пам’яті поколінь на десятиліття вперед. З нагоди 50-річчя від дня народження Курта Travel in Style згадує рідкісні факти з життя музиканта і копається в його рідкісних фотографіях.

1. Курт Кобейн з юних років вів щоденник, в який записував все, що приходило в голову. Ось так виглядає черговий депресивний потік свідомості, написаний в розпалі туру вже популярних Nirvana і текст Smells like teen spirit.

kurt1

2. Не одним папером: в пориві творчого натхнення музикант записував тексти пісень на всьому, до чого міг дотягнутися. На уламку гітари, наприклад.

kurt2

3. Серед приятелів Кобейна був і знаменитий письменник Вільям Берроуз — ось він у нього в гостях в Лоуренсе, штат Канзас. Як музикант розповідав пізніше в інтерв’ю, найчастіше вони з Берроуз обговорювали блюзменів.

kurt3

4. Перед весіллям Курт Кобейн і Кортні Лав обмінялися ось такими чарівними скриньками в формі серця, щоб зберігати там подарунки на згадку один про одного. Локони волосся, наприклад, або пару доз героїну.

kurt4

5. Кортні взагалі була досить сентиментальною і часто фотографувала свого чоловіка. Ось, наприклад, знімок, який вона називає своїм улюбленим — Курт лежить в ліжку їхнього будинку в Сіетлі. Приблизно за півроку до свого самогубства.

kurt5

6. Кобейн не упускав можливості позлити гомофобів. Самим прямолінійним чином — оголосити себе геєм, наприклад, і вийти на сцену в сукні.

7. У нього, до речі, була навіть футболка з написом «God is Gay!» Власного дизайну. Вперше він зробив цей напис власною кров’ю на стіні поліцейської дільниці.

8. Батько Курта, Дональд Лілланд Кобейн, мав пристрасть до колекціонування зброї. З дитинства майбутній музикант був оточений найрізноманітнішими його видами — від дробовиків до бойових сокир.

9. До речі, саме «загнавши» на барахолці татову колекцію, Кобейн купив собі перше серйозне музичне обладнання.

10. Раз вже ми заговорили про батька Курта — ось їхня спільна фотографія. Майбутньому фронтмену Nirvana тут 7 місяців. Липень 1967 року.

kurt6